ביקורות והמלצות

ביקורות והמלצות, על מסעדות,בתי מלון, סרטים וכל מה שמעניין

מלון כפר גלעדי                                              אכילת קיץ                                                         בוליווד                                             מלון לאונרדו

 

חיפוש באתר

נולד לכם יורש, מזל טוב!!  הגיע הזמן לומר יפה שלום לשינת הלילה הארוכה, הנעימה והשלווה שלכם... זה הזמן לעבור שינוי ברמת החיים, להוריד הילוך (או אפילו ניוטרל יוכל לבוא בחשבון...), אין יותר "זמן איכות יחד" עכשיו זה נטו "זמן בייבי".

אבל זה לא בהכרח חייב להיות ככה,

כולם כבר יודעים שתינוקות רכים צריכים לאכול כל  3-4 שעות ובין לבין אמורים לישון, בלי הבחנה בין יום ללילה, ונראה אתכם מתפקדים בתנאים מגבילים שכאלה.. בימים ההורים מתנהגים כזומבים לכל דבר, ובלילות עושים הכל "על אוטומט" במקרה הטוב ובמקרה הפחות טוב דוחפים לפעוט בקבוק ישר אל תוך הגרון או השיער (עד שהבכי המתמשך מעיר לשנייה, דוחפים את הבקבוק למקום הנכון וממשיכים לנמנם על דופן העריסה..).

החוכמה היא לעשות מאמצים כדי ששנת הלילה הטרופה לא תהפוך למצב קבוע ולא תימשך מעבר לשלושה-ארבעה חודשים, גיל בו מבחינה פיזיולוגית התינוק כבר מסוגל לישון 6 שעות רצוף. יש מי שחושב שהכל תלוי אם התינוק שנולד זכה באופי  "נוח" ואין לנו השפעה על כך, אבל בהחלט יש מה לעשות. גם אם לא בורכתם ביורשי עצר שמרגע הולדתם ישנים  'כמו תינוק' המצב הוא הפיך.

 
טיפים לשינה טובה יותר גם כשיש תינוקות בבית:
 
 
שמירה על חום גוף התינוק
עוד בזמן ההיריון לעובר היה מין ג'קוזי של נוזלים מסביבו, בטמפרטורה של 36 מעלות לרוב, כשהתינוק יצא לעולם הוא יצא למין "שוק" של קור וחום ולכן כדי להרגיעו צריך לשמור על חום גופו בדיוק כפי שהתרגל אליו ברחם האם.
את ההגעה לטמפרטורה האופטימלית נעשה בעזרת ביגוד מתאים (חזיה ורגלית ארוכים- בחודשיים לאחר הלידה, גם אם מדובר בתקופת הקיץ), חימום או קירור החדר לטמפרטורה מתאימה (בחורף- 23 מעלות - נעשה זאת בעזרת רדיאטור, ובקיץ 25 מעלות- ושלא תהיה עליו רוח ישירה). חשוב גם לאוורר את החלל שהתינוק נמצא בו.
כדי לדעת אם חם ונעים לתינוק- נכניס אצבע בין החזה לבין בגדו ואם הגוף חמים אז נעים לו. חשוב גם לוודא שהבגדים לא רטובים מפליטות, זעה או אוכל.
 
החלפה בזמן
כדאי להקפיד להחליף לתינוק חיתולים (אם זה רב פעמיים או חד פעמיים, לשיקולכם בלבד) בזמנים שהוא מתעורר לפני האכלה, כדי לא לטלטל אותו אחרי האוכל ולגרום לפליטות מיותרות, וגם שיהיה לו נעים להרדם שוב, יבש ושבע.
אם בחיתול יש צואה יש לרחוץ את ישבנו במים חמימים, ואם אין ברירה לנגב במגבון.
 
אמבטיה לפני השינה
אמבטיה חמימה ונעימה בטמפרטורה של 35-36 מעלות (אפשר לבדוק בשיטה הישנה- מרפק, או בעזרת מד-חום שמיועד למטרה זו) לפני שעת השכבת התינוק לישון תעזור לתינוק להרגע ותכוון אותו לזמן השינה, אפשר גם לעסות את התינוק בשמן (שומשום, זרעי ענבים,שקדים, נבט חיטה ועוד )או בקרם יעודי.
יש המון שיטות עיסוי, והמון מידע, אפשרי גם לעבור קורס וללכת לחוג יחד עם התינוק כל אחד מה שמתאים לו.
 
חיבוקים וחום
כמה? כמה שיותר, לעטוף את התינוק בחום ואהבה, להרים בכל הזדמנות. אני נגד האמרה ש"התינוק יתרגל", ואם יתרגל? אז ירצה עוד, אבל  בחודשים הראשונים שלו זה בדיוק מה שהוא צריך על מנת להיות בטוח בעולם החדש והזר שנגלה לו פתאום.
 
השקטת הסביבה
לפני זמן השכבתו של התינוק רצוי לנסות להשקיט מעט את הבית, לנסות קצת ל"הוריד פרופיל", על מנת לאפשר לתינוק לישון ברוגע. בזמן ההיריון התינוק לא היה רגיל לשקט מוחלט (דפיקות לב, פעילות מעיים) אז קצת להשיש את בני הבית אבל לא לדממה מוחלטת כי זה מה שיעיר אותו בסופו של דבר ולא יתן לו להרדם.
 
לשלול גורמים מפריעים
אם התינוק בכל זאת לא מצליח להרדם אחרי כל זה, צריך לבדוק מה מפריע לו: כדאי להסתכל בצורה רגועה ושלווה על גופו של התינוק, להוריד את החיתול, לראות שהכל בסדר, שחיתלנו אותו כמו שצריך, ששום דבר לא לוחץ, לבדוק אולי הטיקט של החולצה דוקר אותו, להסתכל שלא בטעות השארנו שערה על גופו של התינוק, זה נורא מציק ומאוד מסוכן, אולי הוא רעב, צמא, צריך להוציא אוויר אחרי האוכל. נסו לתת מוצץ (אם אתם לא נגד). הרגעו בעצמכם- תינוק מרגיש את החרדה והלחץ שלנו, אז כדאי להרגע לפני המגע עם התינוק, או לתת למישהו רגוע יותר לטפל בו ברגע הנתון.
 
 
חיתול מתאים לתינוק
אולי זה לא הכי ברור אבל כשתינוק יבש הוא ישן יותר טוב, וזה מוכח. (יכולה להעיד על העולל הפרטי שלי, שבלילות שהוא ישן עם חיתול איכותי , הוא התעורר הרבה פחות ,ואם בכלל בלילה,עד הבוקר)
 
הרחקת הרטיבות מעורו של התינוק מעניקה לו שנת לילה טובה ושלווה. לשינה זו, חשיבות רבה להתפתחות הבריאה והשמחה של התינוק. ממחקרים שנערכו עולה כי הורמון הגדילה מופרש בעיקר בזמן השינה. שינה איכותית משפיעה לטובה על התפתחותו של התינוק, ומאפשרת לו להיות נינוח ושמח במהלך היום. כמו כן, השינה תומכת בהתפתחות קוגניטיבית, התנהגותית וגופנית.
שזה בסך הכל מה שאנחנו רוצים עבורנו ועבור הקטנים שלנו .
 
אנחנו משתמשים בחיתולי פמפרס ללילות שלנו,  אין צורך בחיתול ביום אז רק בלילה, החיתול נוח לילד, רך ונים ובגלל שהוא כל כך דק  וסופג נהדר הוא לא מתלונן ...