ביקורות והמלצות

ביקורות והמלצות, על מסעדות,בתי מלון, סרטים וכל מה שמעניין

מלון כפר גלעדי                                              אכילת קיץ                                                         בוליווד                                             מלון לאונרדו

 

חיפוש באתר

 כדי לתת מענה לכל אותם ההורים שיש על פניהם סימן שאלה גדול על המצח.

בנבכי האינטרט  אפשר למצוא הכל, זה נכון, אבל לדעת לחפש ולמצוא את מה שאתה בדיוק צריך ולא ללכת לאיבוד צריך קצת ניסיון ומילות חיפוש מדוייקות (גוגל התייאש מלנסות לעזור לנו, והוריד את כפתור "יותר מזל משכל")

עלה לנו רעיון של טיול בחו"ל עם הילדים בקרוב, חופשת פסח או בחופש הגדול, רעיון מטורף למדי כשחושבים עלינו, בתור משפחה מרובת קטקטים מסתובבים במקום לא מוכר, ומנסים להוציא את המיטב מהחוויה, 

חברים שעשו את זה חזרו עייפים אך מרוצים, ורצינו לבדוק את הרעיון הזה לעומק (או לפחות לגשש קצת לפני שמדליקים את הילדים על זה).

הגעתי לאתר תותי, ומצאתי שם תשובות להרבה שאלות ששאלתי את עצמי ולא היה את מי לשאול,

זואי לסרי, בעלת האתר, אשה בעלת השראה ובדיוק כאלה אני אוהבת, היא אדם ששום דבר לא יעצור אותה כשהיא ממוקדת מטרה.

אם היא רוצה להגיע לאנשהו היא תהפוך עולמות כדי שהכל יסתדר על הצד הטוב ביותר והיא בסוף תגיע וגם תספר לכולם איך היה ואיך היא עשתה את זה כדי שעוד אנשים יוכלו ללכת בעקבותיה ולהעז לחלום ולהגשים!

קחו דוגמא למשל מהטיולים שלה ברחבי העולם, איך היא עושה את זה? ועוד עם ילדים, הנה כאן.

מצרפת כאן כמה טיפים שלה לטיול על ילדים בחו"ל:

♦ תנו לילד להיות שותף שלכם - תכננו את המסלול יחד. שתפו אותו בתכנון הטיול,תקראו יחד על המדינה שבה תשהו, תלמדו על ילדים וגיבורים מקומיים, סיפורים מיוחדים הקשורים למקום. תזכירו כללי התנהגות, וגם תחלקו תפקידים.
♦ הכינו תוכנית גמישה כדי שתוכלו לשנותה בהתאם לצרכים ולתנאים בשטח.
♦ ספרו לילדים על סוגי התחבורה השונים שתיסעו בהם ואפילו הסתכלו עליהם ביוטיוב.
♦ הכינו את הילדים להמתנות הרבות הצפויות להם- המתנה למטוס, משך הטיסה, המתנה לרכבת והמתנה בכניסה לאתרים. כדאי להכין מראש משחקים, גאדג´טים / טאבלטים וחוברות צביעה, שיעזרו להעביר את הזמן בבטחה ולא פחות חשוב, יאפשרו לנו ההורים, לשמור על שלוות הנפש.
♦ אם אתם רוצים לבקר במקומות שעשויים לא לעניין את הילדים, רצוי שלא תקחו אותם אתכם  - מה שלא מעניין אותם עלול להזמין השתוללות במקום ולמנעו הנאה גם מכם. אפשר לנסות להזמין בייבי סיטר מהמלון. כיום בתי מלון רבים מציעים שירותי שמרטפות.
♦ למדו את הילדים כמה מילים בשפה המקומית. תופתעו לראות כמה  חיוכים תקבלו ואיזו תחושת שייכות וגאווה תתעורר בילדים.
♦ התחילו את היום תמיד בארוחת בוקר טובה והצטיידו להמשך היום בסנדוויצ´ים, פירות וחטיפים זמינים. ילדינו לא תמיד מעריכים את תוצרי המטבח הזר. תזרמו איתם. את המאכלים המוכרים בדרך כלל תוכלו לפגוש בסופרמרקטים.
♦ תנו לילד אחריות: לנווט ברכבת תחתית או בשטח, להיות מדריך הטיול שלכם בגן החיות, להיות אחראי על ריענון כללי הבטיחות, ועוד כהנה וכהנה. הילדים עצמם יכולים לבחור את תחום האחריות שלהם. תופתעו לגלות איזה רעיונות יצירתיים הם ימציאו….
♦ תנו לילד לקבל החלטות ולבחור- מסוגי המאכלים אותם הוא רוצה לאכול ,ועד אפשרות הבחירה לאן ללכת היום.
♦ האטו את הקצב - אטרקציה אחת או שתיים ביום, לא יותר.. עדיף להספיק לראות פחות וליהנות מאשר להפוך את הטיול למרוץ. אם נשאר לכם זמן פנוי ואין לכם כוח או תקציב לאטרקציה נוספת, תמיד אפשר להוסיף בילוי יומי בפארק באוויר הצח.
♦ תנו לילד תקציב לבניית אוסף מזכרות קטן וארגנו לו מצלמה שיוכל לתעד את החוויה בעצמו. לפעוטות, קנו בגד או צעצוע שיתקשר בזיכרונם למקום.
♦ הקפידו להיות זורמים וגמישים!

 

לגבי הטיול שלנו, אנחנו עדיין בשלב ההפריה של זה...  אם וכאשר זה יצא לפועל אתם תקבלו את כל הפרטים!

מקווה שנאזור מספיק אומץ בשביל זה...