ביקורות והמלצות

ביקורות והמלצות, על מסעדות,בתי מלון, סרטים וכל מה שמעניין

מלון כפר גלעדי                                              אכילת קיץ                                                         בוליווד                                             מלון לאונרדו

 

חיפוש באתר

Le Roy Ren?_or

Calisson – המעדן מפרובאנס מגיע לישראל!

 

הדוכן הראשון בארץ למכירת קליסונים נפתח בקניון עזריאלי גבעתיים

הדוכן מציע קליסונים במגוון טעמים ותוכלו למצוא בו גם פירות קונפי מסוכרים, נוגטים במגוון טעמים, שקדים ואגוזי לוז מצופים בשוקולד, ריבות פרי משולבות בקרם עשיר של שקדים/נוגט הכל ברמה הגבוהה ביותר שקונדיטוריה צרפתית יודעת להציע.

 

      קליסון הוא דבר מתיקה ייחודי שנשמר לאורך ההיסטוריה.

     באקס אן פרובאנס הוא נחשב כירושה של העיר וכבש את כל פרובאנס כסמל הגסטרונומי שלה.

     המתכון של הקליסון ד'אקס נשאר ללא שינוי מאז המצאתו ב1454.

      הקליסון עשוי מתערובת המורכבת משקדים טחונים, מלון פרובאנסיונלי מסוכר וקליפת תפוז, שמונח על שכבה דקה של נייר עמילן  ומעליו ציפוי של רויאל אייסינג.

 

האגדה של המלך רנה:

האגדה מספרת שב-1454, באקס אן-פרובאנס, המלך רֵנֵה הטוב מאָנְז'וּ Good King René of Anjou, רוזן פרובאנס, נשא לאישה את ז'אן דה לאוואל. אשתו החדשה הייתה אישה זעופה למדי.

בתקווה להעלות חיוך על שפתיה, הקונדיטור של המלך המציא ממתק חדש בצורה של חיוך.

כאשר היא טעמה את דבר המתיקה בסוף סעודת החתונה, הפנים שלה הוארו עם חיוך והיא שאלה: "איך אתה קורא לתענוג הזה? Di calin soun (אלה חיבוקים קטנים)", הגיעה התשובה.

וכך, הקליסון נכנס להיסטוריה כדבר שעורר את חיוך המלכה.

ההיסטוריה של חברת '' le roy rene''  החלה ב-1920 בלב אקס אן בפרובאנס.

ב-2016, אוליביה באסון, יליד פרובאנס ומקים ל'אוקסיטן, אדם עם אהבה עמוקה לפרובנס, שכבר עשה הרבה בשביל לתמוך בתעשייה של הלבנדר והזית, רכש את חברת '' le roy rene''  עם כמעט מאה שנה של מומחיות מאחוריה ועכשיו יש לו שאיפות גדולות לגבי השקדים... והקליסון!

"פרובאנס היא חבל הארץ בו גדלתי, חבל ארץ שהחלטתי להקדיש לו את חיי. בארבעים השנים האחרונות, פעלתי ללא לאות על מנת להנציח את המסורות של האזור היפהפה הזה ולתרום לצמיחתו ולהתפתחותו. תמכתי בלבנדר עם L'OCCITANE, ובזיתים עם Première Pression Provence {חנויות למוצרי שמן זית}. עכשיו אני רוצה לתרום ולתמוך בקליסונים ובשקדים. הקונדיטוריה Confrierie du Roy René היא אחד הסמלים של דרום צרפת, חלק מרכזי במורשת של אזור זה. זהו תענוג אמיתי עבורי ללוות את הקונדיטוריה כאשר היא פותחת פרק חדש בהיסטוריה שלה, ולעזור להפוך אותה לידועה ומפורסמת יותר ברחבי העולם".

 

מחויבים לשתף את האוצר מפרובאנס עם העולם, לאוליבייה באסון ו- Laure Pierrisnard יש רעיונות גדולים.

כשהחברה תחגוג את יום השנה ה-100 שלה ב-2020, הם מקווים להכפיל את המחזור שלה ולהגדיל את הייצוא ל -25% מסך הייצור. שיהיה להם בהצלחה!

 

'' le roy rene'' כיום :

     קליסון ד'אקס הוא הקליסון הנמכר ביותר

     509 טונות של קליסונים, 52 טונות של נוגטים

     קרוב ל-50 מיליון קליוסנים מיוצרים מידי שנה

    אחד מכל שני קליסונים הנמכרים ברחבי העולם הוא קליסון של Roy René

 

מרכיבים טבעיים:

-          שקדים מולבנים, טחונים (לפחות 32% מהבצק). הקונדיטוריה Confiserie du Roy René משתמשת אך ורק בשקדים מפרובאנס ומאגן הים התיכון, שהם עדינים ועשירים בטעם.

-          מלון מסוכר וקליפות תפוזים מסוכרות (לפחות 30% מהבצק). מלון הוא הפרי העיקרי במתכון הזה (95% מהפירות המסוכרים), והוא גדל באופן בלעדי בקוואיון Cavaillon, פרובאנס. מתוק מטבעו, הוא תורם למרקם הסופי של הקליסון. המלון המסוכר מיוצר ב-אפט Apt – הבירה העולמית של הפירות המסוכרים מהמאה ה-14.

-          ציפוי של רויאל אייסינג (מיוצר מחלבונים), חלק כמו שיש

-          שכבה דקיקה של לחם ללא שמרים .

 

תו תקן "ציון גיאוגרפי מוגן" PGI לקליסון האותנטי?

משנת 2002, הקונדיטוריה Confiserie du Roy René, יחד עם יצרני קליסון אחרים מאקס, נוקטים צעדים כדי להגן על הקליסון האמיתי של אקס אן-פרובאנס על ידי הגשת בקשה לקבל מעמד של PGI (Protected Geographical Indication "ציון גיאוגרפי מוגן"). תו תקן זה מאשר - עבור הצרכן – שהקליסון מיוצר באקס ועפ"י מתכון ספציפי מאוד, באיכות גבוהה. ההרכב, הגודל והמשקל יוסדרו.

 

שקדים: "הזהב הלבן" של הקונדיטורים של ROY RENÉ

מהמאה ה-19, פרובאנס ידועה בשקדים הטעימים, והמובחרים שלה. עם זאת, בשנות ה-30 של המאה ה-20, טיפוח השקדים פחת כל כך, עד שהוא כמעט נעלם ... בתמיכתם ובעידודם של אוליבייה בוסאן ולור פייריסנאר Laure Pierrisnard, המנהלת החדשה של הקונדיטוריה, הושק קמפיין גדול לעידוד נטיעת עצי שקדים. הכוונה היא פשוטה: להגביר את ייצור השקדים בפרובאנס על ידי עידוד החקלאים לשתול דונמים חדשים של עצי שקדים, ולהציע להם שוק מקומי עבור התוצרת שלהם באמצעות חוזי רכישה ארוכי טווח.

מחירים :

ממרחים- 200-240 גרם,  39 ₪- 59 ₪

עוגיות- 250-300 גרם,  59 ₪

מארזי קליסון- בודד 3 ₪ , 33 ₪ - 100 גרם, מארזים מ-15 ₪ ועד 179 ₪

מארזי נוגט- בודד 3 ₪, 33 ₪ - 100 גרם, מארזים מ-15 ₪ ועד 159 ₪

מארז תערובת- נוגט+ קליסון- 80 ₪

אגוזים מצופים-175-250 גרם, 49 ₪

 

 

 

'' le roy rene''- קניון עזריאלי גבעתיים – דרך יצחק רבין 53 גבעתיים.

שעות פתיחה : א'-ה' 09:30-22:00, ו' 09:30-15:00

טלפון לברורים : 054-6496604

http://calisson.co.il/