ביקורות והמלצות

ביקורות והמלצות, על מסעדות,בתי מלון, סרטים וכל מה שמעניין

חיפוש באתר

הנה כמה טיפים בנושאי תאורה  לקראת החזרה לבית הספר,

תלמידים  בישראל, משתמשים בתאורה לקויה בעת הכנת  שיעורי הבית.

  תאורה לקויה,  עלולה לגרום לילד לרכון קדימה או אחורה, כדי לראות היטב וכך יאמץ לעצמו תנוחה לקויה של הגוף, בנוסף למאמץ המוגבר של הראיה. על מנת לא לאמץ את העיניים יתר על המידה, חובה לדאוג לתאורה טובה וממוקדת באזור הלמידה ולהימנע מכל מקור אור חזק העלול לגרום לסנוור ועייפות

תאורה לקויה משפיעה על מערכת הראיה ותורמת לתופעות של נוקשות בצוואר וכאבים באזור הכתפיים המאיצים את התעייפות שרירי הגוף, כתוצאה מתנוחות הגוף השונות, בניסיון לקרא / לכתוב את שיעורי  הבית

תאורה "טובה" משמעותה אספקת אור שתמנע מאמץ יתר של הראיה, כמו גם,  מומלץ לא למקם את  פינת הלימודים מול חלון, כיוון שאור היום הנו בוהק  ומסנוור  ויש להציבה באזור מוצל ולהשתמש בתאורה  ממוקדת  שאינה גורמת לסנוור

 

 

שולחן התלמיד – צורך  אור ממוקד  אך  לא מסנוור, למניעת  נצנוץ אובייקטים ממתכת או זכוכית. לכן, חשוב שהאור לא יהיה צהוב מידי (מרדים), חזק או לבן מידי (כאבי ראש),  או תאורה מחממת.

מומלץ להשתמש, בפלורוסנט מסוג "COOL WHITE" (אור רגוע), עם  מבנה גוף תאורה פתוח, כך שהאור יתפזר בחדר בצורה אחידה, בעזרת גוף תאורה צמוד לתקרה, כדי שלא ייווצר אזור חשוך, כשנסיט את

העיניים מהשולחן לחלל החדר. אם עדיין  קיים חסר באור ממוקד יותר בשולחן, מומלץ להוסיף,  מנורת שולחן, או גוף תאורה פלורוסנטי תלוי מעל השולחן. 

 

חדר הילדים -  יש להימנע מגופי תאורה תלויים, עשויים זכוכית או כל חומר שביר אחר, למניעת נזק בעת משחקי הילדים.  מומלץ, להוסיף מנורת קריאה מעל ראש התלמיד, עם נורת  led – נורה ירוקה וחסכונית שאינה מחממת ואינה מסכנת את הילד. 

 

מחשב - המחשב יכול להיות ממוקם בחדרים שונים בבית. פינת עבודה, סלון, חדר ילדים או ב חדר הכניסה לבית. חשוב לשים לב, שהאור לא יגיע מאחורי העוסק במחשב, על מנת למנוע הצללה. מומלץ להשתמש, בגוף תאורה שיאיר את המקלדת,  מלמעלה או מהצדדים.  כמו כן,  ניתן להיעזר בתאורה קלה פלורסנטית מאחורי מסך המחשב, על מנת לרכך את האור החזק שיוצרת תאורת המסך.

 

בנוסף לבטיחות ולפונקציונאליות, יש לקחת בחשבון גם את גוון האור המתקבל. נורות המאירות בגוון חם וטבעי את הסביבה, כמו נורת ליבון ,הלוגן או פלורסנט צהוב מרגיעות  ,לעומת נורות, המאירות את הסביבה בגוון קר (כמו  נורות פלורסנט בגוון אור לבן או תכלת) שמעוררות וממריצות .

לגופי התאורה הממוקדים  בשולחן המחשב, מומלץ  לבחור בנורת פלורסנט קומפקטית (PL)  או ledהחסכונית בצריכת חשמל  לא מחממת ועמידה לאורך זמן בגוון COOL WHITE.

 

מנורת קריאה לצידי המיטה – מומלץ להשתמש במנורה קטנה על גבי השידה, או ספוטים על הקיר,  או מנורת עמידה עם ספוט, עם נורת ליבון.