ביקורות והמלצות

ביקורות והמלצות, על מסעדות,בתי מלון, סרטים וכל מה שמעניין

חיפוש באתר

אנחנו דואגים לפקוד גן חיות תורן מידי שנה עם הילדים. אם זה פינת חי חדשה, או לקפוץ לאיזו חווה על הדרך או להגיע לספארי לבילוי של חצי יום.

בינינו- הספארי הוא הכי גדול ומעניין אבל בגלל שהתענוג נהיה יקר לנו עם התרחבות המשפחה, תדירות הביקורים פחתה אבל אנחנו לא מוותרים על הסדרי ראייה עם יוסי הפיל וקרן פלס הקרנפית .

בזמן האחרון הספארי התחיל בסיורים מודרכים לכל אורך היממה. 

 

לפנות בוקר, דמדומים, בין ערביים, ערב, חצות.. רק תבואו.

סיור הלילה מתקיים מידי יום בין חודש אפריל לאוקטובר .

 

 

אנחנו השתתפנו בסיור לילה. סיור שמתחיל בערב, כשהשמש שוקעת לאיטה, אנחנו מתרכזים בכניסה, ללא רכבים ומחכים לעלות לרכבת.

מקבלים הסבר קצר מהמדריך  (תנו חופש לפלאפונים ולא כדאי פנסים, נו לעיניים לתהרגל לחשכה, הפעילו את כל החושים.

הרכבת היא פתוחה, כך שאם חיות רוצות להתקרב להגיד שלום זה אפשרי אבל לא כדאי אז מאחורינו נוסע ג'יפ שיחצוץ בין חיה סקרנית לבינינו למען הסר ספק)

אף סיור לא דומה לקודמו ואי אפשר לצפות מה יהיה, בעלי החיים נמצאים בתזוזה כל הזמן ואי אפשר לצפות מתי הם יופיעו ומה יעשו.

הנסיעה לוותה בהסברים  ואנקדוטות משעשעות מצוות המדריכים וכדי להתגבר על החושך  למדריך הקדמי היה פנס כתום ולאחורי היה פנס כתום נוסף שרק הם האירו על בעלי החיים וכך ראינו אותם גם מרחוק.

למרות השעה המאוחרת (כדאי להשכיב את הילדים לשנ"צ ביום הסיור) הילדים נהנו והתעניינו בבעלי החיים, השיא היה כניסה לאיזור האריות.

בתחילה הילדים חששו אך אחרי ספירה של האריות שכולם נמצאים באיזור "חדרי השינה שלהם" הם נרגעו ובאו לראות את האריות והלביאות היפיפיים.

ממרחק של מטר בלבד מכלוב האריות אנחנו רואים אותם כמה שהם גדולים, מרשימים וגם קצת מפחידים..

ובתכלס גם רואים כמה הם עצלנים ומפונקים, סך הכל הם חתולים גדולים שמשתוקקים למגע (cool)

 

ממשיכים עוד קצת בסיור ומגיעים לבית החולים לחיות בר, שומעים הרצאה על המקום המדהים הזה, והלב יוצא אל בעלי החיים הפצועים, וכמה שהם עושים עבודת קודש שהם מצילים את החיות ושומרים על הכדור שלנו.

מיותר לציין שבדרך חזרה הילדים קרסו לשינת לילה מתוקה כבר באוטו נכון?

אבל בבוקר שאחרי לא הפסיקו לדבר על זה :)

 

 

הסיור נולד מתוך רצון לחשוף את הילדים ואת המבוגרים , לתכנים הייחודיים של הספארי, לאורח החיים של בעלי החיים בספארי באופן אינטימי יותר ולספר - מה קורה בספארי אחרי שהשמש שוקעת. 

למעשה זה הזמן לבדוק איך הג'ירפה ישנה, מה עושות האיילות בלילות, למה זכר היען שחור ומי בכלל דוגר שם על הביצים, למה הקרנפים יושבים כשישבניהם מופנים כלפי פנים ואיך זה שפתאום ההיפופוטמים שבמהלך היום רובצים באגם, יוצאים פתאום החוצה.

במהלך חודש אוגוסט יתקיימו סיורי לילה מיוחדים ומעטים הכוללים גם סיור רגלי בתוך גן החיות. הזדמנות נדירה להציץ בחלק מפעילי הלילה שקשה לצפות בהם במהלך היום. (לחלקו הרגלי של הסיור הילדים מוזמנים להביא פנסים!)

פרטים נוספים על הסיור כאן

 

בשנה שעברה היו סיורים שהושקעו בהם המון כסף על מנת לדמות את עצמנו לארצות אחרות, עם הרבה לדים, תאורה ומופע אורקולי. הקהל בישראל פחות התחבר לזה ולכן הקודקודים בספארי החליטו לגנוז לעת עתה את העניין.

הפעם זה שונה לגמרי ממה שהיה.

מומלץ וחוויתי ביותר!!

 

 

קצת על הספארי

המילה "ספארי", מקורה בשפה הסוואהילית המדוברת באפריקה, ופירושה "מסע". אתם מוזמנים לצאת למסע מרתק בעקבות בעלי החיים בסוואנה האפריקנית,  ברמת גן. 

בספארי מצוי האוסף הגדול ביותר של בעלי חיים במזרח התיכון, והוא מיוחד בעולם כולו בשל העדרים הגדולים הרועים במרחבי השטח האפריקני. בסיור תוכלו לפגוש בכ- 1,600 בעלי חיים מכל העולם, ביניהם: 68 מיני יונקים, 130 מיני עופות ו- 25 מיני זוחלים.
הספארי חרט על דגלו את נושא החינוך לאהבת בעלי החיים והשמירה על מינים הנתונים בסכנת הכחדה.
בספארי פועל בית החולים לחיות בר היחידי בארץ שנולד משיתוף פעולה פורה בין הספארי לרשות הטבע והגנים. בבית החולים מטופלים מדי שנה יותר מ-3000 בעלי חיים. לאחר טיפול ושיקום, רובם שבים אל הטבע .
דרך סיורים ייחודיים ומעטי משתתפים, ניתן לגעת בנושאים אלו ולקרב את הילדים קצת אל הטבע.

 

 

סיורים נוספים

ספארי חצות: סיור פראי ומסעיר, ברכבת הספארי, בתוככי השטח האפריקני הפתוח, המתרחש בשעה מיוחדת ולא שגרתית. נושא הסיור - "סקס שקרים ובעלי חיים"
אהבה חייתית, אהבה קלאסית, אהבת נשים וחברות אמיצה בקרב קרנפיות הספארי, חיזור גורלי אצל היעלים, ועוד אין סוף סיפורים. הסיור כולל כניסה לבתי הלילה של האריות וסיפורים פיקנטיים על המתרחש בחדרי החדרים של מלך האריות ומשפחתו.

ספארי על הבוקר: מוקדם מאוד בבוקר, עוד בטרם נפתחים שערי הספארי, יוצא לדרכו מסע לקבלת היום החדש. המבקרים מצטרפים לרכבת הספארי עמוסה במשכימי קום. בסיור מתלווים המבקרים לטרקטור בשטח האפריקני. בהמשך הופכים המבקרים לחלק מצוות המטפלים, הם מאכילים ומחלקים העשרות מיוחדות לבעלי החיים עד לפתיחת הגן למבקרים. ניתן להישאר בספארי גם לאחר הסיור.

 

ספארי בין ערבים: מסע מרתק בספארי, בגבול הדק שבין היום והלילה, כאשר הספארי מתארגן ללינה בסיור ייחודי זה נלווה את בעלי החיים והמטפלים המתכוננים לשעות הערב. ניכנס עם הרכבת לתוך גן החיות ונפגוש את משפחת הגורילות והשימפנזים לפני כניסתם לבתי הלילה, נצפה בהאכלת להקת הזאבים הישראלים, נשמע על הסיפור הייחודי של הזאבה תלתן, נערוך היכרות עם משפחת הפילים מאזור כניסת המטפלים ונאכיל את הג'ירפות בענפים טריים היישר מכף ידנו

בספארי מתקיימים גם ימי הולדת וקייטנות בקיץ!