ביקורות והמלצות

ביקורות והמלצות, על מסעדות,בתי מלון, סרטים וכל מה שמעניין

חיפוש באתר

חגיגה של טעמים, ניחוחות, צבעים, ובעיקר טונות של  לב ואהבה עמדו במרכזו של ערב מרגש וייחודי שנועד לשמח את הצעירים והצעירות חולי הסרטן בקבוצת הבוגרים של עמותת "זכרון מנחם". בחורים ובחורות צעירים שמתמודדים עם מחלת הסרטן, זכו להניח לערב אחד את הדאגות והכאבים בצד והתענגו על ארוחת גורמה עשירה ומיוחדת שיבשלו יחד עם השפים המובילים והמצליחים בישראל.

האפשרות ליהנות מאוכל היא אחד הדברים שאנשים המתמודדים עם מחלת הסרטן הכי מתגעגעים אליו.

מעטים האנשים שיודעים שאחת מתופעות הלוואי הקשות ביותר היא אובדן היכולת ליהנות מאוכל.

הטיפולים הכימותרפיים הקשים גורמים לבחילות, אפטות בפה ומותירים טעם מתכתי אשר מעיב על טעמו של כל מאכל באשר הוא.

"כשאתה חולה בסרטן אתה פתאום מבין שאוכל הוא חיים, וכשאין לך את שניהם וכשאתה לא יכול ליהנות מהדברים הפשוטים ביותר זה נהיה קשה יותר להתמודד עם האתגרים הגדולים שהמחלה מציבה לפנייך" אומרת אריאלה פיקסלר אלון, חולת סרטן לשעבר, אושייה קולינארית ואשה מקסימה ומדהימה בפני עצמה.

בדיוק בגלל זה החליטה עמותת "זכרון מנחם" בניהולה של פיסקלר אלון לבשל ערב קולינארי מיוחד ויוצא דופן  חיים כהן, מיקי שמו, אייל שני, אבי ביטון, אוהד אמזלג, יואב בר, שאול בן אדרת, בינו גבסו, בועז צאירי, מידן סיבוני, יוסי שטרית, אוראל קימחי, דוד ביטון ואפרת ליבפרוינד חברו יחדיו למטרה מדהימה זו.

לערב אחד יפגשו כל השפים במטבח אחד ויבשלו ביחד עם חולי הסרטן ארוחת בופה ענקית להנאתם של החולים והאורחים.

 במהלך הערב התחלקו החולים לקבוצות שונות, כאשר כל קבוצה הוביל שף אחר והיא היתה אחראית על הכנת מנה אחת מתוך התפריט הענק והמגוון. בסיומו של הערב נהנו השפים והמשתתפים מהארוחה שהכינו במו ידיהם.

בערב השתתפה קבוצת הבוגרים של  "זכרון מנחם", קבוצת התמיכה היחידה בארץ שפונה לבני 20-30. חולים צעירים, חיילים, סטודנטים, כאלה שרק התחילו את החיים "האמיתיים" וכעת נאלצים להילחם עליהם.

לסובבים אותם קשה להם לספר על הפחדים שלהם ועל מה שהם עוברים. החברים בני גילם כולם

    

    

בריאים ועסוקים בהנאות החיים. יש מי שמתכנן או כבר יצא לטיול אחרי השחרור; הסטודנטים עסוקים במסיבות ובבילויים והאחרים טרודים בגידול ילדים.

חולי הסרטן הצעירים נשארים כמעט ללא סביבה חברתית תומכים.

לפני מספר שנים החליטו ב"זכרון מנחם" להרים את הכפפה ופתחו קבוצת תמיכה קטנה של 6-5 חולים, כיום היא מונה כ-60 חברי נפש אשר תומכים זה בזה מדי יום. את הקבוצה מנהל יעקב הרשקוביץ  שבשיתוף עם הנהלת עמותת "זכרון מנחם" דואגים לחולים הבוגרים.

 

 

היום הזה הסתיים לי במעין סגירת מעגל כי בדיוק בבוקר של אותו היום הלכתי להסתפר על מנת לתרום את שיערי לעמותה הזאת, למען נשים חולות סרטן.