ביקורות והמלצות

ביקורות והמלצות, על מסעדות,בתי מלון, סרטים וכל מה שמעניין

חיפוש באתר

´כנפיים של קרמבו´ הינה תנועת הנוער, הראשונה והיחידה מסוגה בעולם, לילדים ונוער עם צרכים מיוחדים. בתנועה אלפי פעילים - ילדים ובני נוער, צעירים בשנת שירות וסטודנטים. פעילי התנועה רואים בכנפיים של קרמבו את תנועת הנוער שלהם ואינם מתייחסים לעשייה בה "התנדבות". שותפים בעשייה גם הורים, אנשי מקצוע ובוגרי התנועה.  

´כנפיים של קרמבו´ מקיימת פעילות חברתית-חינוכית בלתי פורמאלית פעם בשבוע בשעות אחה"צ, במודל של חונכות אישית-במסגרת קבוצתית. מרבית החונכים הינם בני נוער מהחינוך הכללי. הפעילות המשותפת תורמת להגברת המודעות לאוכלוסיות מיוחדות ולנגישות חברתית, תוך מתן מענה לצרכיהם הרגשיים והחברתיים והשתלבותם בחברה הישראלית של אנשים עם צרכים מיוחדים.

´כנפיים של קרמבו´ קולטת ילדים רבי נכויות (מגבלות פיזיות/ קוגניטיביות/ מרחביות/ חושיות/ תקשורתיות) ונותנת  מענה לצרכים החברתיים שלהם, במכוונות לפיתוח מיומנויות חברתיות, בינם לבין עצמם, ובינם לבין החונכים שלהם. 
הפעולות המועברות בתנועה עוסקות בנושאים שעל סדר יומה של החברה הישראלית והחברה האוניברסאלית ובנוסף מתקיימות פעילויות של תרומה לקהילה במקומות בהם פועלים סניפי התנועה.  

´כנפיים של קרמבו´ מחויבת להנגשה מלאה של פעילותה: הסעת חניכים מביתם למקום הפעילות וחזרה, בהסעות המותאמות לנכים, ההסעה מפוקחת ומלווה ע"י פעיל של התנועה, בכל פעולה. עובדת סיעודית, המסייעת בצרכים האינטימיים של הפעילים, במהלך הפעילות, בכל אחד מסניפי התנועה. פעילות מונגשת באמצעות מכשירי תקשורת חלופית, שפת סימנים, סמלי PCS וכד  והנגשה כלכלית באמצעות תשלום דמי הרשמה סמליים בלבד.

 

התנועה עורכת מופע התרמה ענקי- מופע רוק בהשתתפות כל הלהקות השוות באמת! כל ההכנסות תרומה ל"כנפיים של קמבו"

 

 אני אהיה שם! ואתם?

 

בית הדיור המוגן "רמת תמיר" בירושלים המיועד למגורים לאוכלוסייה דתית מבוגרת עובר בימים אלו מהפך של תנופת שינוי והתחדשות לאחר שההנהלה השקיעה מיליוני שקלים בשיפוץ ושדרוג שטחי הציבור, יחידות המגורים בהובלת אדריכלית בעלת ותק רב בתחום אדריכלות בתי דיור מוגן.

מהלך השיפוץ והשדרוג כולל בניית 3 דירות לדוגמא, שיפוץ ועיצוב מחדש של הלובי ובימים הקרובים יחלו בעבודות שיפוץ בית הכנסת, חדר כושר, חדרי הפעילויות והמעליות.

הלל לייבוביץ', מנכ"ל "רמת תמיר" מציין שבימים אלו התקבל אישור תב"ע לבניית עוד 250 יחידות דיור חדשות וההנהלה מתארגנת ליישם את תוכנית התרחבות.

ב"רמת תמיר" מתגוררים כיום 110 דיירים, תושבים ותיקים ותושבי חוץ שעלו לישראל בשנים האחרונות שנהנים מאיכות חיים גבוה, תעסוקה וחיוניות, תרבות, חברה ואורך חיים בריא והכל בסביבה השומרת על אורך חיים דתי.

בית הכנסת פעיל ומתקיימות בו מידי יום 3 תפילות, שיעורים והרצאות, ובית הכנסת מהווה את מרכז חיי הקהילה בשבתות ובחגים באווירה משפחתית מיוחדת השורה בו.

הרב חיים בר טל משמש כרב המקום, המקפיד על נושא הכשרות והמטבח הינו כשר למהדרין ובמקום מתקיימות סעודות חגיגיות ועונג שבת.

בכל החגים והמועדים מתקיימים ב"רמת תמיר" תפילות חגיגיות וטקסים.

לדיירי הבית יש גם פעילות חברתית ותרבותית ענפה ללא הפסקה הכוללת הרצאות, חוגים, אירועים, הופעות, קונצרטים, חדר כושר, מסיבות והפתעות.

מחירי יחידות הדיור ב"רמת תמיר" כיום הינם החל מ 350 אלף ₪ לדירת סטודיו והחל מ 650 אלף ₪ לדירת 2 חדרים.

דמי אחזקה חודשיים הינם החל מ 4,800 ₪ לחודש.

 

ועכשיו לקראת יום העצמאות דיירות  המקום החליטו לפנק את חייל צה"ל במנות חומוס , מוצר המזון הכי ישראלי שיש.

איזה כיף! לקבל חומוס ביתי שמוכן באהבה גדולה.

אחת הדיירות ציינה: "מניסיון שלי שהנכד בא לבקר אותי ואני מכינה לו מנת חומוס לניגוב הוא הכי מאושר שיש!"

ובנימה אופטימית זו-

אשרייכן!

דיזנגוף סנטר, בשיתוף עמותת "ילדים שלנו" במרכז שניידר לרפואת ילדים, יוצאים במיזם מרגש של איסוף ונתינת מתנות עבור ילדים חולים ב"יום המעשים הטובים"

פרויקט חדש ומיוחד בשיתוף עם 'חדר המתנות' של עמותת "ילדים שלנו" במרכז שניידר לרפואת ילדים.

הפרוייקט מציג מנגנון חדש למתנות- מתנות עם משמעות.

יתקיים במסגרת 'יום המעשים הטובים (יום שלישי24.3.15), מציע שימוש בקונספט של משחק המתנות החברתי המפורסם 'גמד ענק' שיתפוס נתח במרחב העירוני.

במסגרת המשחק הקהל יוזמן להביא 2 מתנות ארוזות או לרכוש 2 מתנות, בכל סכום שיבחר. מתנה אחת תועבר כתרומה לחדר המתנות של עמותת "ילדים שלנו" במרכז שניידר ובעבור המתנה השנייה, יקבל מתנה אחרת בתמורה מתוך ארגז מתנות שיפתח במקום (המתנות יהיו עטופות, כך שהאדם לא ידע מה הוא יקבל).

את המתנות שייתרמו, ימסרו המשתתפים בפרויקט לעמדה מיוחדת לאיסוף מתנות שתוקם בתוך דיזנגוף סנטר (בניין A, קומה 1-, מול רנואר).

כל המתנות שייתרמו יועברו ל'חדר המתנות' שמפעילה עמותת "ילדים שלנו" במרכז שניידר עבור כלל ילדי בבית החולים, מגיל ינקות ועד גיל 18. חדר המתנות משמש כנקודת אור קטנה באשפוז הקשה, שכן מדי בוקר מתנדבי העמותה לוקחים מתנות מהחדר ומחלקים אותן לכל הילדים המאושפזים, במטרה להנעים את זמנם במהלך תקופת האשפוז, להקל עליהם לפני ואחרי בדיקות רפואיות, לרומם את מצב רוחם ולהפחית חרדות.

עדי אורנשטיין, מנהלת שיווק דיזנגוף סנטר: "פרויקט המתנות הוא פרויקט מבורך שנועד לעלות את המודעות למיזם 'חדר המתנות', לעשות מעשה טוב למען החברה וגם לקבל משהו בתמורה. דיזנגוף  סנטר, שמבקרים בו מדי יום עשרות אלפי אנשים, חרט על דגלו את הנכונות לסייע לחברה ולקדם ערכים בהם הסנטר מאמין, בפרט כשמדובר בנושא חשוב כמו ילדים ובני נוער חולים".

הילית גלעד, מנהלת עמותת "ילדים שלנו": "חדר המתנות הוא נקודת אור בשגרת יומם הקשה של הילדים המאושפזים . כל מתנה, בין אם גדולה ובין אם קטנה, תמיד מתקבלת בשמחה ומעלה חיוך רחב. ילדים מגיעים אלינו לחדר, כשחוגגים יום הולדת, או מאורע משמח אחר, לפני ואחרי בדיקות קשות ולא נעימות. המחשבה שהם יכולים לבחור כל מתנה שרוצים, מרוממת באופן מיידי את מצב רוחם".

עמותת קרן ילדים שלנו – "י.ש." (ע.ר.) היא ארגון הידידים וזרוע גיוס המשאבים של מרכז שניידר.

העמותה נוסדה בשנת 1993 על ידי הלן שניידר ז"ל ואיריס לנגר, במטרה לקדם ולפתח את מרכז שניידר וכן לסייע לאנשי הצוות ולילדים המטופלים ובני משפחותיהם. במסגרת פעילות העמותה לטובת שיפור רווחתם ובריאותם של הילדים, העמותה הקימה את פרויקט "חדר המתנות" שנועד להעלות חיוך על פניהם של המאושפזים, לחזק ולחמם את ליבם.

דוכן המתנות יפעל למשך יום אחד ב"יום המעשים הטובים", 24.3 (יום שלישי) והקהל הרחב מוזמן לקחת חלק בפרויקט הזה שהוא יחיד ומרגש בסוגו.

יום שלישי, 24.3 בין השעות 14:00 – 18:00

בניין A, קומה 1-, דיזנגוף סנטר (מול רנואר)

לפרטים נוספים על העמותה ועל חדר המתנות

 

ערב התרמה למען רועי שוחט , חולה ALS , ומקים תחנת הרדיו

"רדיו החיים הטובים"

 

* ב 17/2 במועדון ה"בארבי" יתקיים ארוע התרמה בהשתתפות ברי סחרוף, חמי רודנר, ערן צור, דני גלבוע, סמדר אקראי, נקמת הטרקטור ועוד.

 

 

מה שהחל בהתרסקות אישית והפך למפעל להגשמת חלומות בדמות תחנת רדיו אחת שקמה באישון לילה ומאידך, מחלת ניוון השרירים שהחלה לתת אותותיה לאחר עשר שנים , הגילוי והחשיפה בפני כולם והרגע בו חברו עשרות ומאות אנשים עבור איש אחד ויצרו מופע התרמה רב אמנים והכול למען רועי שוחט שהפך להשראה לרבים ברשת אשר רואים בו סמל למי שחי כאן ועכשיו על אף הקשיים ויחד עם זאת מי שהפך חלום למציאות והוכיח שאם נרצה אין זו אגדה. 

 

 

רועי גילה את דבר מחלתו בפוסט מרגש בו חשף את סיפורו והצהיר " אני חולה כבר עשר שנים בניוון שרירים והגיע הזמן שלי להוציא את זה החוצה , אין לי עוד רצון להסתיר זאת" . הוא חשף את הרגע בו עזב את ביתו , עזב את הגליל ללא שום רכוש ורק תיק ורכב קטנטן , על הקשיים, הכאב, תחושת הכישלון , החלומות שבאו , הטוב שקרה בדרכו והרצון לפזר את הטוב לכל עבר . למרות הקושי, שוחט מסרב לוותר על החלום ומתכוון לפתח את התחנה לכיוונים נוספים.

 "אני נמצא בשלב שבו חשוב לי להבטיח את המשך פעילות התחנה, ולשפר עוד יותר את הקשר שיש לי עם המאזינים. אני מתכנן להקים אתר חדש לתחנה, לשפר את ספריית התוכניות והשידורים החוזרים שלנו, להקים 'מעבדה לרדיו' שבה כל אחד יוכל להגשים חלומות ולשדר, להרחיב את הבמה ליוצרים צעירים, להרחיב את יכולות אולפן הטלוויזיה שלנו, ולהעביר את האולפן למקום נגיש יותר עבורי ועבור שדרנים נוספים בעלי מוגבלויות".

 

מופע התרמה במועדון הבארבי בתל אביב

לאחר חשיפת הסיפור נדהמו רבים לגלות שרועי שוחט חי עם ניוון שרירים כל כך הרבה שנים מבלי שידעו או הבחינו . הפוסט שלו זכה למאות תגובות ושיתופים ולפתע נרקם רעיון בין השדרנים, החברים, האמנים והיוצרים ובו הוחלט לקיים מופע התרמה למען רועי במטרה לסייע לו עם האתגרים והשינויים החדשים הן הפיזיים והן מבחינת התחנה אשר עומדים בפניו.

 

בארוע ייקחו חלק ערן צור, סמדר אקראי, דני גלבוע , נטע וייסמן שמארח את ברי סחרוף ,איל קופמן ,חמי רודנר ונקמת הטרקטור -  כולם יחד יעלו על הבמה ב 17 בפברואר 2015 במועדון הבארבי בשעה 20:00.

 

מחיר כרטיס: 120 שקלים

 

מכירת הכרטיסים מתבצעת דרך משרד הכרטיסים "לאן" *8780

חגיגה של טעמים, ניחוחות, צבעים, ובעיקר טונות של  לב ואהבה עמדו במרכזו של ערב מרגש וייחודי שנועד לשמח את הצעירים והצעירות חולי הסרטן בקבוצת הבוגרים של עמותת "זכרון מנחם". בחורים ובחורות צעירים שמתמודדים עם מחלת הסרטן, זכו להניח לערב אחד את הדאגות והכאבים בצד והתענגו על ארוחת גורמה עשירה ומיוחדת שיבשלו יחד עם השפים המובילים והמצליחים בישראל.

האפשרות ליהנות מאוכל היא אחד הדברים שאנשים המתמודדים עם מחלת הסרטן הכי מתגעגעים אליו.

מעטים האנשים שיודעים שאחת מתופעות הלוואי הקשות ביותר היא אובדן היכולת ליהנות מאוכל.

הטיפולים הכימותרפיים הקשים גורמים לבחילות, אפטות בפה ומותירים טעם מתכתי אשר מעיב על טעמו של כל מאכל באשר הוא.

"כשאתה חולה בסרטן אתה פתאום מבין שאוכל הוא חיים, וכשאין לך את שניהם וכשאתה לא יכול ליהנות מהדברים הפשוטים ביותר זה נהיה קשה יותר להתמודד עם האתגרים הגדולים שהמחלה מציבה לפנייך" אומרת אריאלה פיקסלר אלון, חולת סרטן לשעבר, אושייה קולינארית ואשה מקסימה ומדהימה בפני עצמה.

בדיוק בגלל זה החליטה עמותת "זכרון מנחם" בניהולה של פיסקלר אלון לבשל ערב קולינארי מיוחד ויוצא דופן  חיים כהן, מיקי שמו, אייל שני, אבי ביטון, אוהד אמזלג, יואב בר, שאול בן אדרת, בינו גבסו, בועז צאירי, מידן סיבוני, יוסי שטרית, אוראל קימחי, דוד ביטון ואפרת ליבפרוינד חברו יחדיו למטרה מדהימה זו.

לערב אחד יפגשו כל השפים במטבח אחד ויבשלו ביחד עם חולי הסרטן ארוחת בופה ענקית להנאתם של החולים והאורחים.

 במהלך הערב התחלקו החולים לקבוצות שונות, כאשר כל קבוצה הוביל שף אחר והיא היתה אחראית על הכנת מנה אחת מתוך התפריט הענק והמגוון. בסיומו של הערב נהנו השפים והמשתתפים מהארוחה שהכינו במו ידיהם.

בערב השתתפה קבוצת הבוגרים של  "זכרון מנחם", קבוצת התמיכה היחידה בארץ שפונה לבני 20-30. חולים צעירים, חיילים, סטודנטים, כאלה שרק התחילו את החיים "האמיתיים" וכעת נאלצים להילחם עליהם.

לסובבים אותם קשה להם לספר על הפחדים שלהם ועל מה שהם עוברים. החברים בני גילם כולם

    

    

בריאים ועסוקים בהנאות החיים. יש מי שמתכנן או כבר יצא לטיול אחרי השחרור; הסטודנטים עסוקים במסיבות ובבילויים והאחרים טרודים בגידול ילדים.

חולי הסרטן הצעירים נשארים כמעט ללא סביבה חברתית תומכים.

לפני מספר שנים החליטו ב"זכרון מנחם" להרים את הכפפה ופתחו קבוצת תמיכה קטנה של 6-5 חולים, כיום היא מונה כ-60 חברי נפש אשר תומכים זה בזה מדי יום. את הקבוצה מנהל יעקב הרשקוביץ  שבשיתוף עם הנהלת עמותת "זכרון מנחם" דואגים לחולים הבוגרים.

 

 

היום הזה הסתיים לי במעין סגירת מעגל כי בדיוק בבוקר של אותו היום הלכתי להסתפר על מנת לתרום את שיערי לעמותה הזאת, למען נשים חולות סרטן.

 

 

 

מדי שנה ננטשים כ - 300 תינוקות במחלקות היילודים של בתי החולים בישראל. על תינוקות אלה נגזרת בדרך כלל שהות ממושכת בבית החולים עד שמחליטים מה לעשות איתם ומערבים את גורמי הרווחה והממשלה, ובירוקרטיה בארץ שלנו זה עניין לא פשוט ונמשך זמן רב.

עמותת חיבוק ראשון למען תינוקות נטושים בישראל, מפעילה מתנדבות אשר מדי יום ובמשך חודשים,  מעניקות לתינוקות חולים ונטושים אלו, אהבה שאיש בעולם אינו מעניק להם, עד ליום בו הם מועברים לאומנה, אימוץ, או, טיפול במוסד ממשלתי.

ידוע לכל כמה חשוב החום והאהבה שהתינוק יקבל בשנת חייו הראשונה, כמה שהחיבוק של מישהו שאוהב אותו משמעותי להמשך חייו, אין צורך במחקרים כדי שיוכיחו שתינוק שלא קיבל אהבה,חום והתייחסות יש בכך השפעותלמשך חייו ואף בבגרותו.

בכדי שתינוק יקבל את הטיפול המיטבי, "חיבוק ראשון" מעניקה הדרכה מקצועית וטיפול אישי לכל מתנדבת בעמותה.

כיום מתנדבות בעמותה 500 נשים בעוד עשרות מועמדות ממתינות לקורס  להכשרה שעלותה כ-30,000 ₪.

עכשיו יש לכם כח לשנות את המציאות ושהתינוקות האלה יקבלו את החום והאהבה שמגיעה להם מידי מתנדבים המוכנים להקדיש לתינוקות האלה 3 שעות, פעמיים בשבוע. בכל שבוע.

מה צריך לעשות?

להעלות תמונה שלכם מחובקים עם תינוק, ילד, פעוט ולתייג hugtag#   

על כל תמונה שתעלו האגיס מתחייבים לתרום  5 ₪  למען גיוס  כספים לקורס מתנדבות חדש של העמותה.

 

 

 

אודות עמותת חיבוק ראשון:

עמותת חיבוק ראשון אשר הוקמה ע"י אשת העסקים מיכל קוריאט בשנת 2004   מפעילה מתנדבות אשר מדי יום ובמשך חודשים,  מעניקות לתינוקות חולים ונטושים אלו, אהבה שאיש בעולם אינו מעניק להם, עד ליום בו הם מועברים לאומנה, אימוץ, או, טיפול במוסד ממשלתי.בכדי שתינוק יקבל את הטיפול המיטבי, "חיבוק ראשון" מעניקה הדרכה מקצועית וטיפול אישי לכל מתנדבת בעמותה על ידי מערך עובדות סוציאליות מקצועי ביותר .

העמותה מנוהלת ע"י המנכ"לית סיון אלמוז פלביץ שגם לה יש סיפור חיים לא פשוט בתור ילדה שגדלה עד גיל 3 בבית יתומים, אומצה כשהיתה בת 3 ע"י זוג ישראלים והיא החליטה להקדיש את חייה שלא יהיו יותר תינוקות נטושים שלא יקבלו אהבה וכל תינוק שהיא מצליחה למצוא לו מתנדב שילווה אותו בזמן שהותו בבית החולים כשהצוות עושה את עבודתו ומחליף בעצם את הוריו, היא מצליחה לסגור מעגל בתור תינוקת נטושה בעצמה והיא מרגישה שהיא בעצם זאת שמקבלת את החיבוק. 

למידע נוסף על העמותה:

טלפון 03-6022457

וזה מה שקורה כשלא מחבקים אותם מספיק ...

 

למי שלא הבין- שוב-

להעלות תמונה שלכם מחובקים עם תינוק, ילד, פעוט ולתייג hugtag#    

כל תמונה שווה 5 שקלים. לא לכם. להאגיס!!

קדימה! לחבק לחבק לחבק!!!

הפעילות מתקיימת בפייסבוק ובאינסטגרם.

עד 20.11.14

 

מכירים את העמותות האלה שאף אחד לא שמע עליהן והן פועלות בסתר ובשקט ועושות מצוות בכל יום?

אז יצא לי להכיר עוד אחת כזו.

עמותת בית חם נוסדה בשנת 1997, במטרה לתת מענה שיקומי-תעסוקתי לאוכלוסיית בריאות הנפש. העמותה מפעילה מגוון שירותי שיקום מדורגים המותאמים לצרכי המתמודדים .

העמותה פועלת ב-41 מוקדים ברחבי הארץ ומלווה יותר מ- 720 איש מדי יום, מכלל המגזרים בחברה הישראלית. כיום הפעילות השיקומית של העמותה, מהווה את המרכז הגדול בישראל. למתן שירותי שיקום נפשיים בקהילה.

העמותה פועלת מתוך אמונה כי אנשים המתמודדים עם מוגבלות נפשית, זכאים לחיות את חייהם בעצמאות, בכבוד ובאופן שיאפשר להם להשתלב במעגלי החברה ולהתפרנס בכבוד.

מתוך אמונה זאת פיתחה העמותה מגוון שירותי טיפול ושיקום לאוכלוסיית בריאות הנפש ולבני משפחתם.

במהלך השנים התפתחה העמותה על פי חזונה והרחיבה את שרותיה,  הן בפריסה הארצית והן במגוון השירותים אותם היא מספקת. כיום ניתנים במסגרתה השירותים הבאים:

 

 • שיקום תעסוקתי- במערך השיקומי, פותחו תכניות תעסוקתיות שונות בעלות  מדרג תפקודי ומותאמות צורכי לקוח ביניהן: מרכז תעסוקתי לנשים, תעסוקה קבוצתית בקהילה ותעסוקה נתמכת. כיום נעזרים בשירותים אלה כ- 720 מתמודדים מידי יום ב 41 נקודות ברחבי הארץ. עמותת בית חם מובילה במספר המתמודדים מזה מספר שנים בתחום השיקום התעסוקתי בקהילה ומספקת את שרותיה למשרד הבריאות והביטחון.

 

 • מרפאות אזוריות לבריאות הנפש - לעמותה 10 מרפאות ברחבי הארץ, בערים: אלעד, מודיעין עלית, בני ברק, ירושלים, זיכרון יעקב, , בית שמש, אשדוד  ושלוש מרפאות ניידות במועצה אזורית שומרון. חמש מתוכן מרפאות ציבוריות והיתר מרפאות פרטיות. המרפאות עומדות בסטנדרטים גבוהים, בפיקוח משרד הבריאות ומלוות מטעמם. המרפאות עובדות בהסכמים שיתופיים ביניהם  עם המרכז הרפואי שיבא "תל השומר" ופועלות תחת הנהלת ד"ר אסף כספי. במרפאות כשישים עובדים כאשר ישנה הקפדה על גיוס אנשי טיפול מקצועיים ובעלי הכשרה מתאימה.

בכל מרפאה ניתנים השירותים הבאים:

 1.  שירותי טיפול רפואי ע"י פסיכיאטרים מומחים.
 2. טיפול  פסיכולוגי ופסיכו-תרפויטי.
 3. טיפולי CBT , DBT.
 4. תרפיה בהבעה ויצירה כגון :אומנויות, פסיכודרמה, תנועה, מוסיקה, בעלי חיים ועוד
 5. קבוצות טיפוליות.
 6. מחלקת ייעוץ והכוונה למשפחות.
 7. הדרכות הורים.
 8. אבחונים.
 9. הגשה ולווי לוועדות סל שיקום.

 

 

 • מרכז לאבחון מקצועי ומקיף לאוכלוסיות יעד מגוונות- ילדים, מתבגרים, מבוגרים. במרכז מועברים כל סוגי האבחונים- אבחון פסיכו-דיאגנוסטי, אבחון פסיכו-דידקטי, אבחון מוקסו והערכה פסיכולוגית.
 • מרפאות לטיפול בילדים נפגעי תקיפה מינית – לעמותה שלוש מרפאות בישובים בני ברק, מודיעין עלית ואלעד לטיפול בילדים נפגעי תקיפה מינית מהמגזר הדתי/חרדי. בשנת 2012-2013 טופלו 210 ילדים במרפאות אלו. השרות בשיתוף קרן רש"י בטל"א ומשרד הרווחה. במרכזי 'בליבנו' הילדים מקבלים מענה טיפולי פסיכולוגי, ברגישות תרבותית גבוהה, וכן הדרכות להוריהם.
 • מרכז 'בנפשנו' הוקם בשנת  2013 לתת מענה טיפולי פסיכולוגי ופסיכיאטרי לנשים ונערות מהמגזר החרדי שנפגעו מפגיעה מינית בשלב כלשהו בחייהם. השירות הינו ייחודי ומותאם תרבותית למגזר ייחודי זה. השרות בשיתוף משרד הרווחה ועריית בני ברק. השירות ניתן למגזר החרדי ומשרת את כל אזורי הארץ. השירות ניתן כיום ל 24 נשים.
 • 'לב למשפחה' תכניות למודעות ציבורית-  בית חם המפעילה סדנאות והרצאות לצוותי הוראה, לקבוצות הורים, ולרבני קהילות, קו יעוץ לדיינים ועוד, במטרה להפחית את הסטיגמה, לתת לגיטימציה לטיפול נפשי, וכן לעורר את הציבור לשים לב לסימנים של מצוקה נפשית כדי שיוכלו להפנות את הסובלים מבעיה נפשית לטיפול מוקדם ככל האפשר.
 • קשרי קהילה - עמותת בית חם מקיימת פעילויות חברתיות לאנשים עם מחלות נפש במחלקות פסיכיאטריות: מסיבות חג, סדנאות יצירה ואף טיולים במידת האפשר. 

 

השירותים המפורטים לעיל, חלקם פותחו ע"י מחלקת מחקר ופיתוח שירותים של העמותה, וחלקם ע"י מודלים מובנים. העמותה שוקדת כל העת, בפיתוח שירותים נוספים שיענו על מגוון הצרכים.

   אריה מונק- מנכ"ל העמותה

 

העמותה מפעילה מרכז תעסוקה לנשים שלכל אחת מהן בהתאם ליכולתה ולצרכיה מותאמת עבודה שיקומית במטרה לסייע בפיתוח קריירה וגיבוש זהות תעסוקתית תוך התמודדות עם הבעיה הנפשית – מרכז שילובים.

במרכז שילובים מועסקות כ-60 נשים הסובלות מבעיות נפשיות שונות במגוון עבודות כגון: עבודות מיון ואריזה- אריזת ערכות ליולדות, אריזות ערכות של מתנות, מכירת ערכות יצירה לגננות (הערכות בנויות מחומרים ממוחזרים). עבודות הקלדה והשתתפות בפרויקט חונכות יצירתית לקשישים בבית אבות סמוך ( הבנות יוצאות אחת לשבוע לפעילות יצירה עם קשישות בבית האבות)

מר אריה מונק, מנכ"ל עמותת "בית חם" מציין: לאחר השתלבות במרכז ​נבנית עם כל עובדת תוכנית שיקומית פרטנית. הדגש הוא על גיבוש הזהות העיסוקית, זיהוי חוזקות והעצמתן, זיהוי נקודות חולשה ועבודה על רכישת ושיפור אסטרטגיות והרגלי עבודה, ליווי בתהליך ההחלמה שהאדם עובר המשפיע על כל תחומי התפקוד וכו'.בהמשך השתלבות בסוגי עבודה שונים בהתאם להתקדמות והשתלבות בהתנסויות בעמדות עבודה בשוק הפתוח.  השאיפה היא להוות מסגרת ביניים ממנה תמשיך העובדת להשתלבות בתעסוקה נתמכת בליווי של רכזת תעסוקה ותשתלב בעבודה בשוק החופשי/ מסלול לימודים מקצועי בליווי רכזת השכלה נתמכת. 

הנשים עוברות תהליך מדהים של צמיחה, גיבוש זהות עצמית, בניית תחושת מסוגלות עצמית ופיתוח כישורי תעסוקה להשתלבות בעולם העבודה כל אחת בהתאם לרמתה ויכולותיה. 

תוך השמת דגש על:

 • אבחון והערכת יכולות
 • בניית תוכנית שיקומית אישית בשיתוף עם המתמודדת
 • מתן כלים לשילוב חברתי ולקידום תעסוקה ולמידה
 • רכישת כלים להחלמה ולהעצמה אישית
 • יצירת קשר רחב עם הקהילה.

 

אתר