ביקורות והמלצות

ביקורות והמלצות, על מסעדות,בתי מלון, סרטים וכל מה שמעניין

חיפוש באתר

ריכזתי לכם כאן טיפים שעזרו לי מנסיון של אחרים, כאלה שהשתמשתי בהם משלב ההריון ועדיין משתמשת בחלקם...

 • הבגדים של התינוק נהיו קטנים עליו, תינוקות גדלים בקצב מסחרר ויש כאלה שיחליפו מידה הרבה יותר מהר ממה שחשבתם, ופתאום הבגדים שקיבלתם מהדודה לא מתאימים כבר אז צריך לאכסן אותם באיזה מקום. הפתרון הכי טוב לאיכסון ביגוד שלא צריך, אפילו בחילופי עונות הוא... שקיות וואקום! מכניסים, שואבים והנפח קטן בחצי! מכניסים לארון, למחסן, לחדר שלא בשימוש- ושוכחים עד לצורך הבא.
 • נשירת שיער אחרי לידה- אין פתרון ממשי לבעיה הזאת, אבל לייזור השיער אני השתמשתי בכדורי אבץ שרופא המשפה המליץ לי (לי היה טוב צינקול- כדור ביום ופחות נשירה עד שהשיער מתייצב וחוזר לצמיחה הטבעית שלו).    וחוץ מזה גם להשתמש במברשת רכה, כמה שפחות לחפוף את השיער (פעמיים בשבוע בהחלט מספיק), לא להסתרק עם שיער רטוב, רק כשהוא לח (וגם אז להשתמש במברשת הרטובה ) וכמה שפחות ללכת עם שיער אסוף ומהודק 
  (יודעת שזה קשה עם תינוק אבל כשהוא ישן לפחות לפזר ולאסוף את כל הנפלים מהרצפה..). 
 • רוצים שהילד יתרגל לישון מההתחלה? נסו את שיטת העיטוף. התינוק הפצפון לא מודע לגוף שלו והגפיים שלו נעות בחופשיות ומבהילות אותו, לכן, כדי שיירדם טוב, וגם ירגיש את תחושת החיבוק, אצלנו שיטת העיטוף עבדה מצויין, משכיבים, עוטפים ומשכיבים, נראה קצת קלסטרופובי, אבל זה מה שהם צריכים בתחילת חייהם :)
 • ואם כבר מנסים להרדים אותם- עדיף לא בחדר שקט לגמרי, אנחנו היינו מרדימים אותם לידינו, ולא בחדר משלו, ככה גם אפשר להמשיך לעשות את מה שצריכים ללא הפרעה וגם להשגיח עליו תוך כדי שינה, ואין דבר יותר חמוד מתינוק שישן.  שלא ילמד להירדם בשקט מוחלט, אבל כדאי להקפיד שלא יהיו רעשים מוגזמים (קידוח, דפיקת מסמרים וכו')
 • זוכרים שהיו כאלה שליחששו בסביבתך- אמא רגועה-תינוק רגוע? אז.. הכל אמת! צאי להתאוורר בלי התינוק, ואם אין אפשרות כזאת, ומזג האוויר מאפשר- תתארגני בבוקר, וצאי לסיבוב בעגלה! (בית קפה עם חברה, סיבוב בקניון, סתם לגינה.. הכל הולך) הכביסה וניקיונות יחכו, צאי לנשום אוויר!
 • ביקורים- אני העדפתי שיבואו לבקר אותי בבית החולים, ככה חסכתי אי נעימויות (בעיקר מעצמי) בנוגע לבלאגן ומראה המרוט שלי כשבאים לבקר. אם לא אכפת לך מזה, תבקשי שיבואו לבקר אותך בבית, ועל הדרך גם יחזיקו קצת את התינוק.
 • לישון כשהתינוק ישן- מממ.. אחלה עצה, אבל בשעת היישום קצת בעייתי. אז כשהמשפחה שואלת מה אתם צריכים, מה חסר ושאר שאלות רטוריות כאלו קראו להם להיות עם התינוק ואת תוכלי לשנו"צ, הבושה מתה, המשפחה רוצה לעזור? קבלי את הצעתה בשתי ידיים.
 • זוכרים את ה"לא נעים" מהשורה הקודמת? אז נעים כבר מזמן לא איתנו, וזה התינוק שלך ושל בן\בת זוגך ורק אתם תחליטו מה קורה איתו. מי שמרים\לא מרים אותו בתחילת חייו  זה מי שאתם מחליטים להרשות לו, ואם מישהו חולה, מצון, משתעל בסביבתו הדבר עלול לגרום לסיבוכים אצל התינוק ותאמינו לי, שאתם לא רוצים לבלות בבתי חולים בגלל ש"לא היה לכם נעים מדודה ברכה שהגיעה מנתניה".
 • חבילת לידה- כשאתם הולכים לבחור את הציוד לקראת הלידה, אל תתפתו להיכנס לכל חנות למוצרי תינוקות, זה רק יבלבל אתכם. לכו עם חברה טובה עם ניסיון, שתעזור לכם להדוף את המוכרות החטטניות שידחפו לכם כל מיני מוצרים מיותרים שרק ינפחו להם את התמלוגים ויגדילו לכם את המינוס.
 • בכל אופן- אם כבר קונים הכל חדש, כי זה התיוק הראשון, תנסו לצמצם בהוצאות ע"י מוצרי יד שנייה, מוצרים כמו מיטת תינוק, שידה ואפילו אמבטיית עגלה נשמרים מצויין וכשאפשר לחתוך את ההוצאות בחצי ועדיין לקבל מוצרים במצב מעולה, למה לא?
 • ברגע הלידה - להתקין מערכת סינון על האזניים, בעיקר כשיוצאים מהבית, ומסננת פורטה בביקורים בטיפת חלב. תמיד לאנשים יהיה מה להגיד (ובעיקר לזקנות ברחוב)
 • בכי של התינוק- שיטת האלימינציה עובדת הכי טוב. איך זה עובד?   התינוק בוכה- האם רעב? בודקים מתי אכל בפעם האחרונה (אצלי הילדים פיתחו מרווחים של 3 שעות בין ארוחה לארוחה),האם גזים? (האם עשה גרעפס אחרי האוכל? אולי הגרעפס יושב לו בגרון וצריך להרים אותו כדי שיוציא אותו?) האם רטוב? (לבדוק חיתול ודליפות), האם משהו מציק לו? (אולי שערה התלפפה סביב אצבע, האם שוכב על משהו, האם משהו מפריע לו פיזית?)ולבסוף- האם עייף?      כדאי לנהל טבלה מהתחלה על הארוחות שלו והכמויות למעקב ולשלילת הגורמים לבכי
 • צמיד הנקה הציל אותי בהתחלה- צמיד סיליקון עם מספרים 1-12 ו3 נקודות בין כל מספר, כאשר כל מעבר בין נקודה לנקודה זה רבע שעה. כך הייתי מפוקסת לגבי שעות האכילה שלהם ולא הייתי צריכה לנסות להיזכר מתי הוא אכל בפעם האחרונה.
 • כתמי קקי של יונקים- אני קראתי לזה קסם השמש. מוציאים לשמש בגד מוכתם שמן הסתם הקקי דלף החוצה ממנו, אם זה קקי גב או סתם התפשטות של היציאה לכיון הירכיים, מכבסים רגיל או אפילו עם סבון פשוט ומוציאים לשמש. כשהבדג מתייבש לא נשאר זכר לכתם צהוב!
 • מכירים את קבוצת "ממים של הורים" בפייסבוק עם ההוא שאומר.. מגבונים. מגבונים בכל מקום. אז ככה.  אצלי בכל מקום בבית יש מהזהב הלח הזה. אם זה בשירותים, בכל תיק, בגנים, בחדרים, במטבח ובסלון. בכל הבית מפוזרות חבילות של מגבונים לפי הצורך (ואם יש תינוק, תמיד יש צורך! )  בגינה וביציאות עם התינוק חבילת מגבונים נכנסת לאחר כבוד למעמקי התיק ובשעת "מעשה" נשלפת בקלות (אז זהו שלא כל כך בקלות... כי כשיש צורך במגבון הוא בדרך כלל מיידי, וכשדחוף והחבילה לא "בשלוף" אז המעדן או רוטב הפסטה או הצבעים (ומה לא בעצם) עלולים להימרח על פני שטחים נרחבים יותר ולהפוך לאסון דקורטיבי.

         אז למצבים כאלה האגיס הוציאו בשביל האמהות המסורות את הנרתיק לנשיאת מגבונים, לא מתייבש, לא מרטיב את שאר התיק, ובצבעוניות שמקפיצה את הלוק ;)