ביקורות והמלצות

ביקורות והמלצות, על מסעדות,בתי מלון, סרטים וכל מה שמעניין

חיפוש באתר

לעוברי הדירות לקראת חזרה לבית הספר:

 

טיפים לרכישת/השכרת  דירה מתאימה למשפחות  עם ילדים בגן ובבתי ספר

 

הורים לילדי בתי ספר וגן, המתכננים במהלך חודש אוגוסט  לעבור דירה, לרגל פתיחת שנת הלימודים הקרובה, כדאי לכם לקרוא את זה.

 

מסקר שנערך  לשנה"ל החולפת, במסגרתו נבדק הקשר בין נדל"ן לחינוך. הסקר מצא  כי 60%  מהציבור בישראל מחפש מקום מגורים בו החינוך לילדיהם מספק אותם,  ורק לאחר מכן יאתרו את הנכס אשר תואם ליכולתם הכלכלית.

 

מניתוח תוצאות הסקר עולה עוד כי לשאלה "האם לרמת בתי הספר באזור מגורייך היה שיקול מכריע בהחלטתך היכן לגור?", רוב הנשאלים שיש ברשותם בית השיבו כי תחום החינוך הינו  שיקול משמעותי בתהליך הבחירה של הנכס:  82% השיבו כי כאשר יעמדו בפני רכישת בית, רמת החינוך באזור המגורים תהווה גורם מכריע בהחלטה על רכישתו!".

 

והנה כמה טיפים והצעות להורים לילדי גן ובתי ספר איך למצוא את הדירה המתאימה ביותר בעבורם, ובעבור ילדיהם :

 

*חשוב לבקר בגני הילדים ובבתי הספר הסמוכים לדירה שאותה רוצים לרכוש/ לשכור, ולהיפגש עם הגננת/המורה/היועצת /מנהלת בית הספר. כמו כן חשוב לשאול גם את השכנים החדשים/ההורים הסמוכים למוסד הלימודי.

אין טוב ממראה עיניים ומשמע אוזניים .


* עדיף לגור קרוב לבית הספר אבל לא ״על״ בית הספר כדי להימנע מרעשים,דוגמת צלצולים, הפסקות בחצר ועוד .


* מומלץ לכל משפחה בטרם מגיעה לדירה החדשה, לבדוק באתר משרד החינוך את נתוני המיצב וכן את נתוני אחוז המעבר בגרות באותו איזור.

מדובר בנתונים שפתוחים לכל, וניתן לבדוק אותם בקלות רבה. אין ספק שבדיקה כזו יכולה לתת אינדיקציה טובה באשר לרמת החינוך במקום .


*מומלץ גם לבדוק בגוגל, אילו רשויות מקומיות משקיעות תקציבי חינוך גדולים. אין ספק כי כאשר רשות מקומית משקיעה תקציבי חינוך גדולים, זה גם יבוא  לידי ביטוי במבחני המיצב ותוצאות הבגרויות.  

כך, זה מעלה את הסיכוי של הילד/ה  לסיים את  בית הספר בציונים  גבוהים,  ולהמשיך בעתיד לאוניברסיטה או לכל מוסד אקדמי אחר .*בהיבט השקעה בנדל"ן, שכונות הסמוכות לבית הספר מובילים מביאות לעליית מחירי הנדל"ן במקום. שכן, הביקוש לשכונה יהיה גבוה מאד מצד הורים המבקשים שילדיהם יהיו בבית ספר מוביל כזה או אחר.

 

 

שנת לימודים מוצלחת!

 

טיפים לבחירת החזיה הנכונה

סוד ההצלחה של כל הופעה מוצלחת ומחמיאה, מתחיל קודם כל בבחירת הלבנים הנכונים. נשים רבות טועות לחשוב כי פרטי הלבוש התחתונים אינם בעלי חשיבות רבה כיוון שהסביבה אינה רואה אותם באופן חיצוני – כאשר למעשה, הם החלק המשפיעה ביותר על התוצאה הסופית של מראה נכון ומחמיא.

נשים רבות מנהלות מערכת יחסים מורכבת עם החזה שלהן. כולנו יודעות שחזה יכול להשתנות בצורה קיצונית עם השנים אך עם כל הכבוד, זו לא סיבה להתעלם ממנו ולהחביא אותו מתחת לבגדים.

מהי החזייה הנכונה?

·         זו שאינה מכאיבה, מושכת או מועכת בזמן לבישה. החזייה האולטימטיבית היא זו שהופכת  ל - SECOND SKIN ואינך מרגישה את הצורך להורידה איך שאת מגיעה הביתה.

•           שמתאימה למידותייך:

סגרי את החזייה מאחור. ודאי שהכתפיות מכוונות כך שתומכות אך אינן חותכות. נענעי מעט את גופך על מנת לוודא שהחזייה יושבת במקום. עמדי מול מראה ובדקי כיצד החזה יושב בתוך החזייה. ודאי שהקאפ אינו קטן כך שמכסה את החזה ולא חותך אותו. ודאי שהקאפ אינו גדול מדי ויוצר כיסי אוויר וחלל. הצורה הכי נכונה לוודא שהחזיה יושבת נכון היא ללבוש מעליה חולצה צמודה. חזייה שיושבת נכון מתחת לפריט לבוש תעניק לך צללית חלקה ומחמיאה ולא תדגיש עודפים מיותרים.

·         שמתאימה למטרה:

התתאימי את החזייה לצרכייך. במידה ואת צריכה חזייה ל טי שיירט, ודאי שאת בוחרת חזייה עם כוס חלקה. במידה ואת בוחרת חזייה לחתונה או אירוע, התאימי את החזייה למחשוף – לדוגמה סטרפלס או גף חשוף.  במידה ואת הולכת הרבה עם מחשוף V, דאגי שהחזייה שאת בוחרת עם מפתח נמוך ואם יש לך צורך אז גם עם פוש אפ וכך הלאה...

·         שמרגשת אותך:

החזייה שאת בוחרת לעצמך חייבת להיות מעוצבת לטעמך! לכל אחת טעם אחר ויש שמתרגשות מרקמה יוקרתית ואחרת בכלל תעדיף חזיית טי חלקה שבה אבזם מיוחד.

מכיוון שחזייה הינה פריט לבישה אינטימי שלרב לא נראית לבחוץ, ניתן בכיף להשתולל עם צבע לא שיגרתי, דפוס מנומר או רקמה רומנטית שאולי לא היית מרשה לעצמך בלבוש עליון!

·         שמתאימה לכיס ולתקציב:

בהצלחה!! בסוף זה משתלם...

 

 

 

ועוד משהו קטן, חברה טובה היא כמו חזיה טובה,

קשה למצוא אחת כזו, תומכת, נוחה, תמיד מרימה אותך למעלה, גורמת לך להיראות טוב יותר ותמיד קרובה לליבך.

האיפור הכבד בפורים יכול להיות מסמר הערב, אבל ביום למחרת העור עלול לסבול מגירויים ורגישויות. איך מנקים את העור ומצליחים לשמור על האזורים העדינים?

 

מסיבות סוף השנה לפנינו, וכולנו אוהבים להשתולל ולהשקיע באיפור מרשים ועמיד, שיחזיק מעמד לאורך כל המסיבה. האיפור בערב כולל בדרך כלל יותר שכבות מאשר האיפור היומיומי, ולכן קשה יותר להסיר אותו בלי לפגוע בעור ולגרום לאדמומיות ורגישות, בעיקר אצל בעלי עור רגיש ואצל ילדים.

כל איפור טוב מתחיל בפנים נקיות שעליהן נמרח קרם לחות – גם כשמדובר בילדים. כדי לאזן את חומציות העור נשתמש במי פנים, שיתרמו לעמידות האיפור, יעזרו לעור להתמודד עם המרכיבים הסינתטיים שבו וימנעו אדמומיות וגירוי בגלל יובש.

התאפרתם, יצאתם לחגוג וכעת אתם רוצים להסיר את האיפור? חשוב לבדוק מה מסתתר בתכשירי הניקוי השונים, כיצד יש לנקות את העור ומה לעשות בסיום הניקוי. 

ראשית, יש להקפיד ולנקות את הפנים בתכשירים טיפוליים המיועדים לעור רגיש, שמכילים צמחים ושמנים טבעיים. 

חשוב לומר כי עדיף להשתמש בכמויות קטנות של סבון, כלומר עדיף לשטוף את הפנים פעמיים, כל פעם עם כמות קטנה מאוד של סבון, מאשר לשים כמות גדולה מאוד של סבון שיהיה קשה לשטוף מהעור וברוב המקרים ישארו שאריות סבון שעשויות לגרום לגירויים.

 

הימנעו מניקוי אגרסיבי

השיטה הקלאסית להסרת איפור היא באמצעות קרם ניקוי (הנקרא גם תחליב ניקוי), סבון או מוס ניקוי, שמיועדים להסרת איפור ולניקוי עודפי שומן וגורמי זיהום חיצוניים.

תחליב הניקוי מצוין להסרת איפור כבד ושומני שדורש המסה באמצעות עיסוי העור. כדאי לבחור קרם המיועד לעור רגיש שאינו מכיל חומרי ריח חריפים או כימיקלים רבים. דרך נוספת להסרת איפור קליל הוא מוס הנשטף במים, המשמש כשטיפה אחרונה לאחר הניקוי.

בשנים האחרונות הולך וגובר השימוש בשמנים המתמוססים במים (הידרופיליים), שיכולים להמיס את האיפור בלי לגרות או לייבש את העור. 

שמן הידרופילי יכול לשמש להסרת רוב סוגי האיפור (גם על בסיס שמן וגם על בסיס מים), בכל אזורי העור הרגישים.

להשלמת  הניקוי יש להשתמש במי פנים, המכילים מרכיבים שמעסים את העור בעדינות. אפשר לנקות את הפנים גם עם פילינג להסרה יעילה יותר של האיפור.

בכל דרך ניקוי שבה תבחרו, חשוב מאוד להימנע מניקוי אגרסיבי, שמפעיל על העור לחץ חזק לאורך זמן. 

קרצוף מוגזם של הפנים עלול לשרוט את העור ולהביא לתופעה של נימי דם מורחבים, וכמובן, לפגוע במעטה ההגנה הטבעי של העור.

הגנו על העור הדק

איפור עמיד במים מורכב ממים, שמן ורכיבים סיליקוניים המונעים את האפשרות שיישטף בקלות מהעור. 

אולם שימו לב שיחד עם יתרונותיו הרבים, יש לו גם חסרונות: אסור לישון איתו, והוא אוטם את הנקבוביות בעור ומונע הזעה וחדירת חמצן.

נוסף על כך, פעמים רבות נותר מעטה בלתי נראה של קלציום על הפנים גם לאחר הסרתו, הנובע משימוש בתכשירים שאינם מותאמים למים הקשים בישראל. לכן מומלץ להשתמש בתכשירים המותאמים לאקלים ולתנאים הישראליים.

יש להסיר את האיפור העמיד במים עם תכשיר ייעודי לכך, ולשלב עמו שימוש במים חמימים. 

סיימו את תהליך הניקוי במי פנים שיעניקו לעור פילינג עדין.

להסרת האיפור העמיד מהאזורים העדינים כמו העיניים והשפתיים, השתמשו בתכשירים מיוחדים המותאמים לעור דק ועדין, שעברו בדיקות דרמטולוגיות לעור רגיש. כדי להסיר איפור מהעיניים השתמשו במוס נשטף במים או בשמן הידרופילי, אולם שימו לב שהם מיועדים להסרת איפור עיניים, ולא יגרמו לצריבה או לאדמומיות בעיניים.

כדי להסיר את האיפור מאזור המחשוף, שגם הוא דק ופגיע יותר, השתמשו בתכשירי ניקוי לעור רגיש שאינם מכילים דטרגנטים, המגרים ומייבשים את העור.

לאחר ניקוי האיפור – בין אם איפור עמיד במים ובין אם איפור רגיל – מרחו קרם לחות על הפנים והצוואר בעודם לחים, כדי למנוע התייבשות של העור. חשוב להשתמש בקרם איכותי שיוכל לשמר את הלחות בשכבות העור הבינוניות.

    

מדריך לנערה שרוצה להרגיש כמו אישה

בגיל 15 +-  הבעיות העיקריות הן "חוסר אחידות בפנים" כתוצאה מעור פנים מבריק והופעתם של פצעונים. ובנוסף, בגילאים אלה הפנים יחסית קטנות ולא מומלץ להעמיס עליו.

אז מה כן מומלץ:

 1. במקרה של פצעונים או עור לא אחיד, מומלץ להשתמש במייק-אפ לעור שמן או על בסיס מים/נוזלי. בעזרת ספוגית לחה להעביר על הפנים מעט חומר ולטשטש.
 2. לתוצאה של מראה עור פנים טבעי ומאט, מומלץ להניח פודרה מסוג אבן בגוון התואם לעור (לעור אדמדם מתאים גוון צהבהב). יש להניח בטפיחות עם כרית הפודרה.
 3. לסיים את הפעולה עם מברשת סומק רחבה ולפזר ברונזר באבקה/בפודרה לקבלת תוצאה של מראה עור פנים שזוף. הטכניקה- להחליק מאזור הלחיים /אף במאוזן. 
 4. מומלץ להוסיף מעט סומק בגוון אפרסק /ורדרד למראה סמוק טבעי . טכניקה- לחייך ולהניח מעט על תפוחי הלחיים.
 5. עיניים- להניח צללית רקע בהירה, בגוון: זהב/פנינה/תכלת/אפרסק. טכניקה- אפשר בעזרת האצבע ולטשטש.
 6. לאירוע /יציאה- ניתן להוסיף עיפרון שחור או בגוון כחול/חום בזוויות העין (לבעלות עיניים גדולות, בתוך העין, ומחוץ לעין לבעלות עיניים קטנות וצרות).
 7. מסקרה- יש היום הרבה סוגים ומינים. ולכך יש זמן. לגיל צעיר מומלץ לבחור מסקרה הצובעת ומדגישה מעט את הריס ללא אפקט מילוי/נפח  כדי לא לתת מראה כבד לריס. מסקרה בגוון שחור/חום כהה – מומלץ ביותר.
 8. שפתיים-גלוס בהיר וזוהר מעניק מראה צעיר ורענן, מגיע בשלל גוונים, הפיגמנט שלו עדין יחסית והוא מבריק. גווני חום/אפרסק/ורוד/כתמתם ייראו נפלא.
 9. לבעלות עור בגוון צהוב (מאפיין את הישראליות)- מומלץ להשתמש בשפתונים בגוונים קרים: ורוד/לילך.
 10. לבעלות עור ורוד-בהירות מומלצים שפתונים בגוונים חמים: ברונזה וחומים/כתומים.
 11. לבעלות עור עם נמשים ונקודות חן, מומלץ לא להניח סומק בגוון חם שיבליט אלא ורוד בהיר לנטרול.
 12. למי שמעדיפה בכול זאת להשתמש בשפתון תוכל לאמץ שפתון במרקם עדין נוזלי. או שפתון מאט. רצוי לחפש צבע בהיר /טבעי ולא כהה מאד המבגר.ונראה רציני.

 

גווני איפור המומלצים לנערות בגיל העשרה

גוונים שמחים וצעירים.

 • קבוצת הגוונים החמים/הרמוניים: כתומים/ברונזרים/שזופים.
 • קבוצת הגוונים הקרים- ורודים/תכלת/טורקיז(בעדינות) לבן/כסוף.
 • שחור- רק כעיפרון עיניים או איילינר.

מה לא מומלץ

 • שמרו את המראה המעושן לגיל בוגר יותר.
 • שפתון אדום- נחשב לצבע נשי וחושני, יש לכן עוד זמן.
 • שפתון חציל/סגול- בוגר ואלגנטי. פחות מחמיא לצעירות.

 

טיפים לאיפור וטיפוח העור בגיל צעיר-
המדריך לנערה מתבגרת

הגעת לגיל שאפשר להתחיל. נראה שעם השנים הגיל שבו מתחילים לטפח את עור הפנים ולהתאפר יורד.

כיום, נערות בנות 15+ מתחילות להתאפר ולגלות עניין בטיפוח העור שלהן, אז כדאי ללמוד מה מומלץ, איך להתחיל ומה נכון/לא נכון.

הרעיון- להראות יפה, מעודנת ולגילך. אין טעם להעמיס איפור בגיל צעיר.

בשנים האחרונות, עולה המודעות לטיפוח העור וגיל המטפלות בעור יורד.

ככל שמקדימים לטפל בעור, כך לוקחים אחריות על מצב העור בגילאים מתקדמים יותר, מיטיבים עם המראה העתידי של העור ומאטים את תהליכי הזדקנות העור.

אומנם בגיל צעיר אין בעיות של אנטי אייג'ינג אך כדאי להתחיל ולטפח את העור ב-3 מישורים: טיפוח לעור שמן או מעורב, הגנה בפני שמש ושגרת ניקוי יומית.

 

מדוע יש פצעים? מה עושים ולמה זה קורה?

ישנה בלוטה, בשם בלוטת החלב האחראית על הפרשת "שימון" חלב לעור.

זו,"מתעוררת" בגיל העשרה (גיל ההתבגרות) ואז מתחילה לעבוד בעודף פעילות ,כאשר זו מופרשת לעור בכמות גדולה נוצרים "פקקים" או סתימות (נק' שחורות –חלב אשר עובר תהליך חמצון) כתוצאה, נוצרת חממת בקטריות /חיידקים- ובהמשך מתפתח פצע.

איך ניתן לזהות עור פנים שמן- נוטה להבריק, להזיע ונראה שמנוני,לא אחיד, יכול להיות חם למגע, בעל נקבוביות פעורות ויתכנו גם נקודות שחורות ופצעים.

מילות המפתח בטיפול בעור שמן הם: טיהור,ניקוי,לחטא ,לסגור נקבוביות.

רוב מוצרי הטיפוח מכילים רכיבים הסופחים שומן ומעניקים מראה מאט לדוגמא: אבץ/חימר ובנוסף אחוז אלכוהול או חומצה סליצילית לטיהור וניקוי.

מומלץ לפני השינה לנקות את עור הפנים עם סבון או ג'ל ניקוי לעור צעיר/שמן/מעורב.

                    

חג פורים הוא חג שמח במיוחד לילדים! ילדים אוהבים מאוד להתחפש ולהתאפר.

עם זאת, עורם של הילדים רגיש והם חשופים יותר לתגובות אלרגיות, וכדי להגן על עורם – חשוב להקפיד על כמה כללי זהירות:

 חשוב לבחור במוצרי איפור היפואלרגניים (המיועדים לעור רגיש ומונעים אלרגיה), המאושרים על ידי משרד הבריאות ומכון התקנים.

 טרם מריחת האיפור על פניהם של הילדים, מומלץ לנקות את הפנים במים ובסבון ולמרוח קרם לחות. 

 קרם הלחות יסייע לקיבוע טוב יותר של האיפור וליצירת שכבת הגנה לעור מפני מוצרי האיפור השונים. 

 פעולה זו תקל מאוחר יותר על הסרת האיפור ותצמצם את מידת הגירוי שהאיפור עשוי לגרום לילד (גם אם מדובר באיפור היפואלרגני).

 מומלץ להימנע מאיפור תינוקות רכים. תינוקות נוטים לשפשף את העיניים והאיפור עלול להיכנס לעיניהם ולגרום לצריבה.

 השתדלו להימנע ממריחת האיפור על כל הפנים. מספיק איפור בסיסי כמו סומק, עיפרון ואודם.

 כדאי מאוד להימנע מאיפור העיניים ואזור העיניים של ילדים. ילדים, כמו תינוקות, נוטים לשפשף את העיניים בתדירות גבוהה, והאיפור עלול להימרח, להציק להם ולהפריע לראייה.

 מומלץ להסיר את האיפור בעדינות בעזרת מסיר איפור עדין. אפשר להסיר את האיפור גם בסבון עדין ובמים פושרים, או בצמר גפן טבול בשמן תינוקות.

  לאחר הסרת האיפור יש לנקות את הפנים במים ובסבון עדין ולמרוח קרם לחות להרגעת עור הפנים.

 אם התפתחה אדמומיות קלה – אפשר למרוח על המקום משחה ייעודית לטיפול בפריחה קלה

 

באדיבות רוקחי רשת בתי המרקחת "ש.ר.מ פארם" 

 

אוטוטו מגיע האביב ועמו חג הפסח, הזדמנות טובה לרענן ולחדש את מראה הבית. 

על מנת לעשות זאת, לא חייבים להיכנס לשיפוץ רחב ולהוצאות כספיות גדולות, שינוי באמצעות צבע יעשה את העבודה.

שימוש בצבע, היא הדרך המהירה והזולה ליצור שינוי עיצובי משמעותי בחלל.

 

*ראשית חשוב להכיר מושגי בסיס בעולם הצביעה, שיקלו עליכם את הבחירה:

כושר כיסוי: כמה מטרים רבועים ניתן לצבוע בליטר אחד של צבע?

האם לצבע יש כושר הסתרה גבוה? 

 תשובות לשאלות אלו צריכות להשפיע על תהליך בחירת הצבע. 

חשוב לוודא שלצבע שאתם בוחרים יש כושר כיסוי והסתרה גבוהים, הנתון הזה מצוין על-גבי האריזה.

ככל שכושר הכיסוי יותר גבוה, כך תזדקקו לכמות קטנה יותר של צבע לצביעת הקיר.

כך גם לגבי כושר ההסתרה – ככל שכושר ההסתרה גבוה יותר, נדרשות פחות שכבות לקבלת תוצאה מושלמת. 

אם תשימו לב לנתונים אלו בבחירת הצבע, עלויות החומר יפחתו. 

טיפ! לא בטוחים כמה צבע אתם צריכים?  באתר נירלט תוכלו ליהנות ממחשבון כמויות מתקדם, אשר גם יחשב לכם את כמות הצבע שאתם צריכים וגם יפיק לכם כתב כמויות נוח לשימוש.

אל תיתקעו בלי מספיק צבע או עם יותר מדי צבע, היכנסו לאתר לחישוב מהיר.

 

 

 

*רמת הגימור של הצבע:

מראה הגימור של הקיר – ניתן למצוא רמות גימור שונות בהתאם לטעם שלכם, כל רמת גימור תקנה לקיר מראה שונה ומיוחד.

ניתן למצוא צבעים בגימור מט, מט, מהודר, משי ומבריק. 

ככל שרמת הברק של הצבע גבוהה יותר, כך רואים יותר את הפגמים בקירות ונדרשת הכנה טובה יותר של הקיר טרם הצביעה.

 

*רמת רחיצות: 

צבע רחיץ הוא צבע שניתן להסיר ממנו לכלוכים בקלות מבלי לפגום בצבע שעל הקיר.

כאשר אנחנו צובעים חדרים שקירותיו נוטים להתלכלך כמו למשל חדרי ילדים, מסדרונות ומטבחים בחירת צבע אקרילי איכותי בעל כושר רחיצות גבוה היא קריטית.

 

*תווי תקן: 

חשוב לחפש תווי תקן שמוענקים למוצרים ע"י מכון התקנים הישראלי. תווים אלו מאשרים כי הצבע הוא איכותי ועבר את כל הבדיקות הקפדניות ביותר בשוק.

 

*חומרים ידידותיים למשתמש ולסביבה:

חפשו את התו הירוק של מכוון התקנים הישראלי ואת סימון ה- LOW VOC

תווים אלו מעידים כי הצבע בצורתו הסופית וגם בתהליך הייצור שלו לא פגע בסביבה, הינו על בסיס מים ואינו פולט לאוויר חומרים המסכנים את המשתמש או סביבתו.

 

 

 

*הזמנת דוגמאות -

אין כמו דוגמא מוחשית על מנת לשקף את המציאות. 

הזמינו דוגמאות צבע מרוחות כדי שתוכלו לבחון אותם באופן הקרוב ביותר למציאות בחלל ביתכם, עם הריהוט הקיים והתאורה האמתית שבחלל.

 

*שמרו את מספר גוון לצביעה עתידית -

לאחר שבחרתם את סוג החומר ואת מספר הגוון הרצוי, חשוב לשמור את הפרטים הללו לצורך צביעה עתידית.

 

ישיבה מול מחשב הפכה בשנים האחרונות לחלק בלתי נפרד מחיינו . חלקינו עובדים או לומדים מול המחשב, חלקינו מבלים את שעות הפנאי מול המחשב ורובנו גם בעבודה וגם בשעות הפנאי רובצים מולו. במאמר זה תקבלו טיפים לישיבה נכונה מול המחשב.

 

חשוב להבין שישיבה ממושכת ולא נכונה יכולה לגרום לכאבים, הגבלות בתנועה ובעיות שרירי שלד מגוונות. אזורים רבים בגוף עלולים להיפגע עקב תנוחת ישיבה לא נכונה לאורך זמן. כאבי גב, כאבי צוואר, תחושות הרדמות ונימול בכפות הידיים הינם חלק מהפגיעות העיקריות שנגרמות בעקבות ישיבה לא נכונה.

 

ישיבה ממושכת לאורך היום פוגעת גם בזרימת הדם ועלולה לגרום לעייפות, חוסר נוחות ולחוסר יעילות בעבודה.

הלחצים המופעלים על עמוד השדרה בזמן הישיבה גדולים פי שניים וחצי מהלחצים בזמן עמידה. לצורת הישיבה ולאופן העבודה מול המחשב יש תרומה מכרעת על הופעה של כאבים ומחלות. ישיבה כפופה הנרכנת לעבר הצג והיעדר תנועה ברגליים, מגבירים את הנוקשות בגוף ומפחיתים את זרימת הדם לרגליים. מרבית המשתמשים נוטים לרכון לעבר המחשב, מה שמגביר את הלחץ על החוליות וגורם להתכווצויות שרירים ולכאבי גב.

 

להלן מספר טיפים לשינוי עמדת העבודה במשרד או בבית כך שתהיה ידידותית הרבה יותר לגוף וגם לנפש:

 • ישיבה על כיסא- כוונו את הכיסא כך שכפות הרגליים יהיו מונחות על הרצפה או על משטח יציב למניעת כאבי גב. הברכיים צריכות להיות בזווית של 90 מעלות על מנת לאפשר זרימת דם טובה לכפות הרגליים.

 

 • שבו עם הגב צמוד למשענת הכיסא. אם המשענת אינה מותאמת בצורה טובה ניתן לשים כרית קטנה באזור הגב התחתון לשם תמיכה. משענת הכיסא צריכה להיות ממוקמת כך שהבליטה התחתונה שלה נמצאת בדיוק באזור הגב התחתון ולא למעלה או למטה ממנו.

 

 • מקלדת המחשב- המקלדת צריכה להיות ממוקמת בעומק השולחן כך שהאמות והמרפקים ינוחו על השולחן עצמו ואילו כפות הידיים יגיעו אל המקלדת בזווית ישרה ללא סטיות לצדדים.

כפות הידיים צריכות להיות כמה שיותר ישרות על מנת לא ליצור לחץ עודף באזור.

 

 • הקפידו על כתפיים משוחררות ורפויות לאורך כל שעות העבודה מול מחשב.

 

 • מסך המחשב- חשוב למקם את מסך המחשב כך שהשליש העליון שלו יהיה בדיוק בגובה העיניים. 

ניתן להוסיף ספר עבה מתחת למסך על מנת להגביהו. בכך תמנעו מאמץ מיותר לעיניים וכאבי צוואר. המרחק מהמסך-   מרחק יד ישרה.

 

 • חשוב לאפשר סביבת רגליים פנויה להתמתחות. הקפידו להרחיק חפצים מהאזור שמתחת לשולחן כדי לאפשר תנוחת גוף טבעית ולאפשר מתיחת רגליים במידת הצורך.

 

 • שנו תנוחה כל 30-40 דקות, קחו הפסקות קצרות במהלך העבודה, הפעילו את הגוף ובכך תפחיתו עומסים על המפרקים.

בצעו תרגילי מתיחות לאזור הצוואר, כתפיים וגב והעיקר אפשרו לגוף לצאת מהמצב הסטאטי שלו.  

 

 

להלן מספר תרגילים שניתן לבצע במהלך יום עבודה מול מחשב:

 

תרגיל לחיזוק מפרקי שורש כף היד:

הצמידו את כפות הידיים זו לזו במעין תנוחת תפילה. הקפידו על מרפקים פתוחים  כלפי חוץ ומפרקי שורש כף היד בזוויות ישרות.

תוך כדי נשיפה הצמידו את כפות הידיים זו לזו ושהו בתנוחה זו בין 5-10 שניות.

בצעו מספר פעמים.

המשיכו בסיבובי כפות הידיים לצד אחד ולצד שני.

 

  תרגילים לשחרור אזור הצוואר

הטו את הראש לכיוון כתף ימין מבלי להרים את כתף שמאל. שהו במצב זה כמה שניות ועברו לצד השני. (המבט נשאר לחזית לכל אורך התנועה). חיזרו על התרגיל מספר פעמים.

            שלבו כפות ידיים מאחורי הראש ובאיטיות הורידו סנטר מטה תוך כדי הפעלת לחיצה       עדינה ביותר של הידיים להגברת המתיחה. שהו במצב זה כמה שניות.

שחררו את הידיים ובצעו תנועה של לא מצד לצד והמשיכו בתנועה של כן. שחררו והרימו את הראש למצב ההתחלתי.

 

            תנועתיות מפרק הכתף:

            סובבו חמישה סיבובי כתף לפנים, ולאחר מכן חמישה סיבובים לאחור. הרימו כתפיים      ושחררו אותן בבת אחת מטה. חיזרו על כך כמה פעמים.

 

 

         תרגיל להארכת שרירי החזה וחיזוק גב עליון:

שבו בקדמת הכיסא, גו זקוף רגליים בפיסוק קל. כפות ידיים שלובות מאחורי הגב. משכו את הכתפיים לאחור תוך קירוב שכמות ופתיחת בית החזה. הידיים מושכות מטה כלפי הרצפה. שהו במצב זה 10 ש' שחררו וחזרו על התרגיל 3 פעמים.

 

 

תנועתיות כף הרגל:

בצעו עשרה סיבובים של כפות הרגליים כלפי חוץ ולאחר מכן עשרה סיבובים כלפי פנים. אפשרות נוספת לתנועתיות כף הרגל  הוספת כיפוף ויישור של כף הרגל בזמן ביצוע התרגיל.

 
מאת: גלית פרי - בעלת תוארB.Ed  בחינוך גופני ממכון ווינגייט סמנכ"לית הדרכה בסטודיו C

כל תחילת עונה זה קורה: מגיע הזמן לבצע משימה שלא ניתן לדלג עליה....

סידור ארון הבגדים: איפה מאחסנים את העונה שחלפה? איך שומרים על הנעלים והתיקים? למה כדאי לוותר על הקולבים המעוצבים? ומה עושים כשלא רוצים להיפרד מדברים?

כלל ראשון- מיון, מסירה וסידור:

השלב הכי כיפי- מיון! מוציאים את כל תחולת הארון החוצה, מודדים שוב... בודקים מה כדאי לשמור לשנה הבאה ומה אפשר כבר לא להחזיר לארון ולסמן בראש שלשנה הבאה צריך לקנות חדש) בדגים ש- ישנים מדי, קטנים מידי, בלויים מידי, לא יצאו מהארון כל השנה האחרונה... מומלץ לעשות ערימה שאותה נוכל להעביר הלאה, למסור או לתרום. לאחר הצמצום של ערימות הבגדים, נמיין לערימות לפי סוג הבגד (המחמירים מאוד ימיינו גם לפי צבע ושימוש): גופיות, מכנסיים, סריגים, בגדי ערב, בגדי בית, בגדי עבודה, ערימה לכל קטגוריה.

כלל שני- לא להעמיס:

סדר במדפים- המטרה להחליט על המיקום הנוח ביותר בארון שיחזיק את כל העונה, לא עמוס מידי, לא מרווח מידי- אם אפשר שיהיה בדיוק מתאים. בעיקר שהבגדים הכי שמישים יהיו הכי נגישים. היא שמירה על סדר כדאי לשמור על חלוקה מסודרת בארון.

שימוש בכלי אחסון- ניתן לעשות חלוקה במגירות באמצעות קופסאות פתוחות או סלסלות מעוצבות למי שיש מגירות בארון לוודא חלוקה נכונה בין הבגדים התחתונים והגרביים. שילוב קופסאות פתוחות יכול להוסיף סדר לארון וגם לארגון פריטים נלווים של האקססוריס ופירטי לבוש נלווים: חגורות, רצועות, עניבות, אפילו תכשיטים וסבוני ריח.


כלל שלישי- שימוש נכון בחלל הארון:

שם המשחק הוא שימוש נכון בחלל הארון, ניצול מקסימאלי של החלל העומד לרשותנו. קיפול בגדים באופן צר יותר וגבוה יותר או לחלופין רחב יותר ושטוח יותר בהתאם לרוחב המדף וניצול מלא רוחבו. קיפול נכון יכול להכפיל את כמות הבגדים שיוכל להכיל כל מדף בארון. אביזרים כמו צעיפים ניתן לתלות על קולב אחד וכך לחסוך במקום. מי שאין לו מקום בארון לבגדי הקיץ יוכל לשמור אותם בשקיות סגורות עד לקיץ הבא ואת השקיות לשמור בארגז המצעים.


כלל רביעי- זהירות מלחות:

שימו לב לכך שארון הבגדים אינו מקבל לחות, ואם הוא נחשף ללחות ישנם אמצעים בשוק להורדת כמות הלחות בארון.

ארון עם לחות מייצר לאורך זמן עובש על הבגדים המאופסנים בו.

 

כלל אחרון לסידור הארון- שמירה על סדר וכללים:

כל מה שנותר הוא לשמור על הסדר במהלך כל העונה. קיפול החולצות צריך להיות אחיד בין חולצה לחולצה כמו גם קיפול מכנסיים, כך יש לנהוג במהלך כל העונה.

בהזדמנות זו קיבלנו עוד מספר טיפים לרכישת ארון בגדים, אם אתם בדיוק שוקלים לרכוש ארון בגדים חדש:

 • בחרו בתבונה את גודל הארון בהתאם לחלל החדר- תכננו את החלל בחדר, אל תתפתו לרכוש ארון ענק שיתברר לכם שסותם את החלל בחדר כי רציתם שיהיה הרבה מקום אחסון... 

          (ותוודאו שלארון שאתם רוצים יש מספיק במקום איפה שתכננתם...)

 • בחרו בחברה אמינה ואטרקטיבית, כולל תעודת אחריות והמלצות מחברים.
 • את חלוקת המקום בין המשתמשים המיועדים בארון קיבעו לפי כמויות הבגדים שיש לכל משתמש בפועל.

 

-   תכננו את תכולת הארון - חשבו מבעוד מועד: מה בדיוק אמור להיכנס לארון: מה יש לכם הכי הרבה?

-  אחסון נוסף בתוך הארון- בחרו רק קופסאות מרובעות, מחומרים שלא תופסים מקום, לארוז בהם אקססוריז.

           -   כשיש יותר מדי נעליים, מפרידים לעונות – מאחסנים את המיותר.

 

 

 

 

חורף נעים וחמים!